Hlavní navigace

něm.fi má české DIČ.fa jsou tedy s DPH?

• (neregistrovaný) 90.176.207.---

12. 2. 2010 9:09

dobrý den,
    jsme chemická továrna, z německa 2 roky odebíráme chemický prášek.který dále používáme.
    německá firma nám vždy vystavila fakturu bez DPH, v hlavičce název německého dodavatele s jejich DIčem. já udělala reverse charge a podala souhrnné hlášení.

nyní mi oznámili že mají přidělené české DIčo (zjistila jsem dle ověření že dokonce už od 3/2009) a všechny faktury z ledna 2010 nám předělali s DPH, (mimochodem už jsem je měla zaúčtované a udělané reversy) a poslali nám je, že si to mám v účetnictví předelat.

Hledala jsem v zákoně o DPH v par. 9 a jinde, jaké jsou tam od ledna 2010 změny, ale týká se to služeb, nemovitostí apod (to vůbec není náš případ) a nebo že si firma zřídí někde jinde provozovnu. naše firma žádnou provozovnu nemá a nevím o tom, že by německý dodavatel si v čechách zřídil provozovnu, stále sídlí v něměcku a odtamtud nám posílá kamionem surovinu.

domnívám se, že když nám prodávají surovinu k další výrobě jako obvykle z Německa, zůstává režim vystavování faktur STEJNÝ = BEZ DPH A JÁ UDĚLÁM REVERSE CHARGE.
    pokud nemám pravdu v čem se mýlím?

děkuju za radu a pomoc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).