Hlavní navigace

POHODA - DPH, závěrka :o(((

• (neregistrovaný) 90.178.77.---

12. 2. 2010 11:04

Dobrý den, prosím Pohodáře o radu. Snažím se uzavřít rok 2009, převedla jsem částky přijatých a uskutečněných plnění za každý měsíc na náš "sběrný" účet. Účet 349000 - jako vyrovnávací účet při dovozu zboží je na nule. Ale na účtu přijetých plnění mi zbyla částka cca 11 miliónů Kč, skoro ta samá částka mi zbyla i na účtu uskutečněných plnění, jsem z toho jelen, jak k tomu může dojít, mám něco špatně nastaveno? Asi je ve finále zaúčtuju proti sobě, stejně mi tam zbude nějaký rozdíl, cca 1.500,- Kč, proč???? Zoufalec.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2010 23:01

Slávka (neregistrovaný) 88.100.102.---

Re: POHODA - DPH, závěrka :o(((
      Dobrý den,
      tyto převody je nutné dělat s každým přiznáním k DPH, to znamená měsíčně nebo čtvrtletně, ne až na konci roku. Analytiky účtů 343 na vstupu a výstupu převedete na "sběrný" účet 343, já ho označuji 343 FÚ, protože je na něm pohledávka/závazek za FÚ, tj. stejná částka, která vyjde na přiznání k DPH.
      Příklady zaokrouhlení - záznamka versus přiznání:
      0,70Kč 343020/648000 zaokr. 20%DPH do V
      0,48Kč 548000/343010 zaokr. 10%DPH do N
      Převod na "sběrný účet" je pak podle toho, zda odvod nebo nadměrný odpočet 343000/343020 (NO) příp.
      343020/343000 (odvod). Stavy analytik před zaokrouhlením souhlasí samozřejmě se záznamkou. Takže po těchto převodech je na konci měsíce/čtvrtletí na sběrném účtu daňová povinnost a na analytikách jsou nuly.

Jak najdete chybu zpětně: zkuste jestli částku rozdílu neuvidíte v úč. deníku, ale to by byla spíše náhoda. Měla byste provést výše uvedenou kontrolu DPH od začátku roku zpětně. Kde bude rozdíl mezi záznamní povinností a zůstatky na analytikách, tam budou chyby.

>Dobrý den, prosím Pohodáře o radu. Snažím se uzavřít
      >rok 2009, převedla jsem částky přijatých a
      >uskutečněných plnění za každý měsíc na náš "sběrný" účet. Účet
      >349000 - jako vyrovnávací účet při dovozu zboží je na
      >nule. Ale na účtu přijetých plnění mi zbyla částka cca
      >11 miliónů Kč, skoro ta samá částka mi zbyla i na účtu
      >uskutečněných plnění, jsem z toho jelen, jak k tomu
      >může dojít, mám něco špatně nastaveno? Asi je ve finále
      >zaúčtuju proti sobě, stejně mi tam zbude nějaký
      >rozdíl, cca 1.500,- Kč, proč???? Zoufalec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).