Hlavní navigace

DPFO %

  • (neregistrovaný) 94.125.216.---

    13. 2. 2010 19:15

    Chtěla bych se zeptat, o DP výdaje paušálem:

    1) Vykazuji příjem - přijatý úrok na bank účtě na řádku 38 v DP????
    A zahrnout tento příjem i do výpočtu % výdajů?

    2) NEvyplňuji údaje na druhé straně přílohy č.1.????
    Myslím peníze v hotovosti, na účtě, pohledávky, závazky.....
    To je jen u klasické daňové evidence.

    3) Musím do příjmů za roky 2009 zahrnout i neuhrazené pohledávky????
    Prostě všechny faktury vydané v roce 2009 a nestuduji, jsou-li zaplacené nezaplacené... A z toho udělám procento a mám výdaje.
    Jen nevím jestli sem započítat do příjmů i ten přijatý úrok!

    Jsem z toho pako. Mám to u plátce DPH. Takže jsme celý rok dělali normálně daňovou evidenci.... A teď uděláme výdaje %do DPFO.
    Ještě že nemusím dodaňovat rok 2008. Začal podnikat teprve 5/2009
    Děkuji za radu.

    Vlaďka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2010 19:26

      Lina

      Re: DPFO %
      xxxxxxxx
      ř. 38 ano, % ne, úrok nepatří pod příjem např. ze živnosti §7, je to příjem podle §8 . viz řádek 38 v DaP.Příjem je to, co bylo zaplacené ne jenom vystavené faktury.

    • 13. 2. 2010 21:04

      VlaďkaVerča (neregistrovaný) 94.125.216.---

      Re: DPFO %
      Taže vykázat na ř. 68 úrok. OK
      Ale nevím, jestli mám vypočítat 60 % z 500 000 nebo 460 000???
      Vyfakturovala jsem 500 000 a uhrazeno mi bylo 460 000.
      Je plátce DPH. takže tytto částky jsou vlastně základ daně.
      Rok 2008 nemusím řešit z hlediska příjmů. Začal podnikat až 2009.

      Osobně bych vypočetla z 500 000. Ale vy říkáte pouze ze 460 000.
      Vlaďka

    • 14. 2. 2010 8:24

      Lina

      Re: DPFO %
      xxxxxxxx
      Příjem je opravdu jenom to co jste dostali, výdaj to, co jste vydali - zaplatili.DPH je krapet něco jiného, tady se držte zákona o daních z příjmů. Přijali jste 460000, 40000 příjme až roku 2010, až je obdržíte. Kdybyste vedli PÚ, bylo by to tak jak říkáte - 500 tis. by už patřilo do výnosů 2010, ale u DE jen to, co jste dostali zaplacené. Mrkněte se tady na lištu Pojmy, najděte si Příjem... někdy nás prkotiny dokážou naprosto rozhodit,mám taky pár takových "13.komůrek"... mějte se hezky, třeba se ozve ještě někdo další, abyste měla klid.

    • 14. 2. 2010 17:40

      VlaďkaVerča (neregistrovaný) 94.125.216.---

      Re: DPFO %
      Ano v kladické daňové evidenci je mi to jasné - to co dostanu na účet do pokladny.....
      Ale když dělám % z příjmů výdaje.... Tak tu mi to jaksi neleze pod vousy.
      Já jsem mu to i tak udělal..... protože mi to tak vyleze z programu. Jen jsem se do toho asi nějak zamotala.
      Takže co dostal, to zdaní.
      Asi jsem si to nějak popletla s třechodem ze skutečných výdajů na paušály a dodanění roku 2008......
      Tak děkuji moooc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).