Hlavní navigace

Starožitník - kontrola z FÚ

  • (neregistrovaný)

    13. 2. 2010 20:22

    Dobrý den,
    mám dotaz. FÚ při kontrole byl odevzdán denní soupis tržeb, dokonce včetně popisu konkrétního prodané zboží. Některé položky jsou prodané třeba za cca 20tis. Paní z FÚ vznesla dotaz "to jste nevystavoval zákazníkům žádné paragony?". Je nějaká povinnost například nad nějakou částku vystavit paragon nebo máme prostě odpovědět, že nebyly?
    Díky za rady. Vendula

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2010 21:54

      v.e.n.d.y.

      Re: starožitník - kontrola z FÚ
      Nenapsala jste, jestli jste plátci DPH. Pokud ano, pak můžete vystavovat paragony jen do 10 000,-Kč, nad tuto částku musíte vystavit řádný daňový doklad. Jinak zákazníkům musíte vystavit paragon vždy na požádání

    • 14. 2. 2010 10:28

      Vendula (neregistrovaný)

      Re: starožitník - kontrola z FÚ
      Nejsme plátci DPH. Takže mi z toho vyplívá, že pokud prodám obraz za 20tis. a zákazník nechce doklad, tak nic vystavovat nemusím. Máme jen napsaný soupis denních tržeb včetně jednotlivých položek prodaného zboží. Proč se na to paní z FÚ tedy ptá? Jen že se jí to zdá divné, že by zákazník nechtěl na 20tis. doklad? Divné to je, ale když řekneme že to tak prostě je, tak nic nezmůžou ne? nebo máme pro klid dodělat na větší položky paragony?

    • 3. 3. 2010 0:44

      isa2 (neregistrovaný)

      Re: starožitník - kontrola z FÚ
      Dobrý den. Mám podobný problém. Uznal Vám nakonec FÚ jen tu soupisku tržeb? Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).