Hlavní navigace

Automaty a výdaje procentem

• (neregistrovaný) 90.180.145.---

14. 2. 2010 0:06

Prosím o názor na následující:
    manželé mají hospodu, on zajišťuje vše kolem hospody, ona má na sebe pouze automaty. Jaké procento výdajů mám uvést v DP, když ona ty automaty provozuje na živnostenský list s hostinskou činností? Je mi jasné, že nemá na to správné oprávnění, to teď dává do pořádku, ale jde mi o to jak zdanit v roce 2009 - hostinská = řemeslná, ale ona ve skutečnosti hostinskou neprovozuje. Moc díky.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2010 1:05

v.e.n.d.y.

Re: automaty a výdaje procentem
      Přesnou odpověď nevím, ale uplatnit 80% na něco, co vlastně ani nesmí dělat, se mi zdá hodně odvážné. Zjistěte spíš, kolik se dá uplatnit na hrací automaty a uplatněte podle toho. To že to momentálně dělá načerno se vyřeší až bude mít živnostenský list, ale daně budou aspoň dobře ne? Přidá se někdo jiný s názorem?

• 14. 2. 2010 10:17

V (neregistrovaný) 77.240.96.---

Co správní poplatky? Nepeněžní příjem u manžela za pronájem místa, na kterém automaty stojí?
      Co plátcovství DPH?
      http://www.epravo.cz/top/clanky/najemni-smlouva-na-automaty-a-dph-36355.html
      Zkuste si dát do vyhledávače "automaty".

• 14. 2. 2010 10:59

pav (neregistrovaný) 90.180.145.---

já bych také raději uplatnila pouze 60 %, aby to bylo dobře co se týká daně z příjmu.
      k dalšímu ohlasu: ano se vším souhlasím, to však neřeším, protože jsem jim vše vysvětlila a oni na to nechtějí slyšet. navíc zpracovávám pouze paní, její manžel si to plácá sám. Ona to má ještě ke své činnosti, u které účtuji výdaje procentem, tak jsem potřebovala upřesnit pouze výši výdajů.

• 14. 2. 2010 11:13

pav (neregistrovaný) 90.180.145.---

ještě díky za odkaz na epravo.cz, článek je super, hned jsem ho přeposlala chytrému panu hostinskému :-)

• 14. 2. 2010 12:30

Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

....ona ty automaty provozuje na živnostenský list s hostinskou činností? Je mi jasné, že nemá na to správné oprávnění, to teď dává do pořádku, ale jde mi o to jak zdanit v roce 2009 - hostinská = řemeslná, ale ona ve skutečnosti hostinskou neprovozuje. ....

Je třeba rozlišit provoz výherních terminálů či automatů a provozování hostinské činnosti. Provoz loterií není živností a upravuje ho loterijní zákon. Takže prostudovat loterijní zákon. Pokud nemá povolení na "Provozování výherních hracích přístrojů", mohlo by jít o neoprávněné podnikání nebo o překročení rozsahu podnikatelského oprávnění.
      V případě zjištění absence příslušného povolení k podnikatelské činnosti by se mohlo stát, že správce daně bude postupovat tak, že za příjmy podle § 7 nebude považovat příjmy z činností, které lze vykonávat pouze na základě povolení, registrace nebo jiného souhlasu příslušného orgánu a tudíž by se pak jednalo o příjmy podle § 10. Výdaje procentem by pak byly 0.

S tímto rizikem bych si na zpracování podkladů pro daňové přiznání netroufla. Ale nejsem daňový poradce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).