Hlavní navigace

Příloha č.1-pohledávky,závazky bez DPH??

  • (neregistrovaný) 213.168.182.---

    14. 2. 2010 10:39

    uvádí se do přílohy č. 1 přiznání daně z příjmů výše závazků a pohledávek bez DPH nebo včetně DPH? pokud bez DPH, co s teď s tím, pokud jsem v roce 2008 uvedla závazky a pohledávky včetně dph a nyní potřebuji podat dodatečné přiznání za rok 2008 a pohledávky dodanit? díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2010 14:30

      pavl. (neregistrovaný) 80.79.26.---

      Re: příloha č.1-pohledávky,závazky bez D
      Určitě včetně DPH, protože v závazcích a pohledávkách uvádíte to, co dlužíte dodavatelům nebo vám dluží odběratel.
      Těm také platíte částku včetně DPH.

    • 15. 2. 2010 1:43

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.87.---

      Re: příloha č.1-pohledávky,závazky bez D
      V dodatečném přiznání dodaníte jen základy daně.

    • 15. 2. 2010 5:33

      jarka75 (neregistrovaný) 93.89.145.---

      Re: příloha č.1-pohledávky,závazky bez D
      díky moc. a jak zásoby? o ty musím v dodatečném přiznání základ daně zvednout taky, ale mohu základ daně o tyto dodaněné zásoby v roce 2009 zase snížit? všechny byly prodány.

    • 15. 2. 2010 11:01

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.87.---

      Re: příloha č.1-pohledávky,závazky bez D
      Pokud zásoby prodáte v ceně, v jaké jste je dodanila, nebo v ceně nižší, pak příjem z jejich prodeje v roce 2009 nevstoupí do základu daně- viz § 23/4/d) ZDP. Pokud byste zásoby prodala v ceně vyšší, pak do základu daně vstoupí jen kladný rozdíl - viz § 23/8/b), bod 2. ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).