Hlavní navigace

Rodičovská dovolená a výpověď

• (neregistrovaný) 89.24.6.---

14. 2. 2010 17:22

Dobrý den.
    Chtěla bych se zeptat na následující:
    Jsem na MD, pobírám RP na 3 roky.
    Do mého zaměstnání jsem nastoupila v říjnu 2006. První pracovní smlouvu jsem dostala do roku 2007. Potom jsem dostala smlouvu znějící takto: Pracovní poměr se sjednává na dobu určitou do 22.1. 2009 po dobu mateřské dovoené p. Lenky ...... . Po ukončení této smlouvy já už byla na rodičovské dovolené, jelikožse můj syn narodil 4.8.2008. ŽÁDNÉ VYROZUMNĚNÍ ZE ZAMĚSTNÁNÍ MI NEPŘIŠLO. Až Teď, když jsem se o to začala zajímat, přišel mi dopis, že protože jsem 23.1.2009 fyzicky nenastoupila do zaměstnání, můj pracovní poměr zanikl. Myslela jsem ale, že pokud mi do 14 dní nedají vědět, že se mnou poměr rozvazují, tak mám automaticky smlouvu do dobu neurčitou. Můžete mi poradit, zda má můj zaměstnavatel podle zákona právo na toto?? Díky N.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2010 18:21

yx (neregistrovaný) 78.102.38.---

Re: Rodičovská dovolená a výpověď
      Při smlouvě na dobu určitou vás nikdo na nic nemusí upozorňovat. Váš pracovní poměr skončil 22.1.2009, tak jak byl sjednán, protože skončila doba mateřské dovolené pracovnice, kterou jste zastupovala. Kdybyste 23.1.2009 nastoupila do práce a pracovala s vědomím zaměstnavatele, tak by se váš pracovní poměr změnil na dobu neurčitou. Takto skončil uplynutím sjednané doby 22.1.2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).