Hlavní navigace

Haléřové vyrovnání na eurové faktuře

• (neregistrovaný) 86.49.89.---

14. 2. 2010 19:31

Dobrý den, prosím setkal jste se někdo s tímto případem?
    Máme přijatou fakturu od tuzemského plátce v EUR. Částka je 321,30 EUR. Je tam ale zaokrouhlení na platbu 322 EUR. Na náš dotaz, jaký má firma důvod k tomu, aby zaokrouhlovala Eurové faktury, které jsou navíc vždy placeny převodem, nám bylo sděleno, že jim to tak dělá program :-) Vzhledem k tomu, že zaokrouhlení při přepočtu dělá 18 Kč, jednatel turo fa uhradil v částce 321,30 EUR. Co teď s tím? Mohu dát 18 Kč na haléřové vyrovnání nebo mám tuto fa evidovat jako nedouhrazenou ? Dodavatel se neozval, kdyby se ozval - dohrazovat mu to nebudeme (poplatky by byly vyšší než samotný nedoplatek) . Takže bych to ráda spláchla na haléřové vyrovnání, jen bojuji s tím, že to nejsou zrovna moc haléře :-))) tak moc prosím o názory, děkuji všem

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2010 19:34

v.e.n.d.y.

Re: haléřové vyrovnání na eurové faktuře
      Máte fakturu na 322 EUR, zaúčtujte 322 EUR, zaplaťte také 322 EUR a neřešte to.Proč jednatel hradí fakturu bez zaokrouhlení? Přeci se musíte řídit tím, co máte v ruce?

• 15. 2. 2010 8:46

Mi (neregistrovaný) 86.49.89.---

Dobrý den vendy, dohodnutá cena za službu byla 321,30 (respektive na 270 EUR bez DPH) Jednalo se o spedici. Takže jednatel zase na základě této ceny dohadoval svojí cenu se zahraničním zákazníkem. Pak přišla fa, kde bylo vše rozepsáno na zmíněných 321,30 a pak to zaokrouhlení. No to jednatele trochu dopálilo (svým způsobem se mu nedivím, u české faktury by si nikdo nedovolil udělat zaokrouhlení 18 korun-jedná se o pakatel, ale prostě on uhradil z principu 321,30). Takže já nyní bojuji s pitomými 0,7 EUR a váhám, zda dát na hal.. vyrovnání (i když se o haléře nejedná) nebo evidovat závazek jako nedohražený a po 36 měsích dodaňovat :-), myslela jsem si, že to vyjde nastejno, ale minulý týden mi Vladimír sdělil, že neuhrazené závazky se budou dodaňovat každý rok, dokud se nezaplatí-takže mě tato informace přiměla pátrat....a nepráskla jsem hned tento rozdíl do výnosů, abych měla fakturu vyrovnanou.

• 15. 2. 2010 23:08

v.e.n.d.y.

I přesto bych odúčtovala 18 Kč (0,7 EUR) ...zvlášt jestli je to pro Vás výnos, ale já bych neváhala ani s nákladem....po tom nikdo nebude pátrat, je to nevýznamná položka

• 16. 2. 2010 8:50

MI (neregistrovaný) 86.49.89.---

vendy díky, moc těchto faktur nemáme, nikdo nezaokrouhluje, jen opravdu tu a tam někdo. Vzhledem k tomu, že jedeme v 99 % v Euro a ve velkém objemu, tak už uvažujeme, že si budeme dávat do smluv, že neakceptujeme zaokrouhlování eurových faktur a že žádáme o fakturaci předem sjednané částky bez následného zaokrouhlení.
      A co říkáte tomu dodaňování závazků opakovaně každý rok....máte nějaké informace? Byla jsem přesvědčená, že dodaním po 36 měsících jednou a tím to končí, závazek by hnil v evidenci (nevím do kdy, zda bude nějaká lhůta, kdy se prostě vyřadí z evidence-bude dodaněn-což je v pořádku...) Ta info, že se bude dodaňovat každý rok až do úplného zaplacení mě překvapila a budu po tom pátrat...nevíte o tom nic?? Děkuji za ujištění o zaokrouhlení a hezký den!

• 16. 2. 2010 23:15

v.e.n.d.y.

Četla jsem o tom poprvé tady a moc tomu nevěřím, snad i pan Vladimír2 tu pak psal, že je to blbost. Třeba se někdo ještě připojí, nebo dá nový dotaz a vrátíme se k tomuto problému.

• 17. 2. 2010 9:01

MI (neregistrovaný) 86.49.89.---

právě že pan Vladimír psal, že se to bude danit opakovaně kařdý rok, ale je pravda, že je to již déle a že tedy již mohl změnit názor.
      Moc Vám děkuji a mějte se fajn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).