Hlavní navigace

Souhrnné hlášení

  • (neregistrovaný) 89.203.134.---

    14. 2. 2010 20:38

    FO, čtvrtetní plátce DPH, poskytuje službu s místem plnění v Německu. Souhrnné plášení bude podávat společně s DPH, tzn. také čtvrtletně, že?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2010 20:42

      v.e.n.d.y.

      Re: Souhrnné hlášení
      Bohužel ne...§102 zákona o DPH...(4) Souhrnné hlášení podává plátce za každý kalendářní měsíc do 25 dnů po skončení kalendářního měsíce
      A to ještě pomocí datové schránky nebo elektronického podpisu, tedy pouze elektronicky.....

    • 14. 2. 2010 21:33

      V (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Souhrnné hlášení
      Předchozí odpověď není zcela správná.
      Hlášení MĚSÍČNÍ, ale zpětně v kvártálním termínu podle DPH.

      Plátce, který uskutečňuje pouze poskytnutí intrakomunitárních služeb podle § 9 odst. 1 zákona o DPH, má povinnost podávat souhrnné hlášení shodně jako podává daňové přiznání, tj. do 25 dnů po skončení kalendářního měsíce nebo kalendářního čtvrtletí (§ 102 odst. 5 zákona o DPH).

      Trochu jinak je to v případě, že by vedle služby měl i prodej zboží:
      Pokud plátce, který uskutečňuje z intrakomunitárních transakcí pouze poskytnutí služeb podle § 9 odst. 1 zákona o DPH a podává souhrnná hlášení čtvrtletně, uskuteční v průběhu kalendářního čtvrtletí rovněž i dodání zboží do jiného členského státu osobě registrované k dani v jiném členském státě, je povinen začít podávat souhrnná hlášení samostatně za každý kalendářní měsíc. V tomto případě je plátce povinen podat souhrnná hlášení samostatně za každý kalendářní měsíc již za toto kalendářní čtvrtletí, a to od prvního měsíce tohoto čtvrtletí ve lhůtě do 25 dnů po skončení kalendářního měsíce, ve kterém dodal zboží. Plátce je povinen podávat souhrnná hlášení měsíčně až do konce kalendářního roku, ve kterém uskutečnil dodání zboží do jiného členského státu osobě registrované k dani v jiném členském státě (§ 102 odst. 6 zákona o DPH).

      Pokud plátce neuskutečnil v některém měsíci tohoto kalendářního roku žádné plnění do jiného členského státu, souhrnné hlášení za tento měsíc nepodává.

    • 14. 2. 2010 21:40

      V (neregistrovaný) 77.240.96.---

      Re: Souhrnné hlášení
      Není zač, kdyby mě netepala auditorka, tak si toho také ani nevšimnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).