Hlavní navigace

Úroky na BÚ v DE, program UCTO

  • (neregistrovaný) 90.177.234.---

    14. 2. 2010 23:00

    Dobrý den,
    zákazník vede daňovou evidenci, má běžný účet, na kterém jsou připisované úroky. Pokud jsou úroky do 10Kč, není odečtena žádná daň. Jak zaúčtuji v Účtu? Zatím jsem dávala jako PKM - příjmy z kapitálového majetku = ostatní příjmy. Pokud jsou úroky nad 10Kč, je z účtu rovnou odečtena daň z připsání úroků... Jak zaúčtovat tohle? trochu mi to zamotalo hlavu, tak prosím o rady :-) Děkuji předem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2010 8:10

      vandík (neregistrovaný) 78.111.124.---

      Re: úroky na BÚ v DE, program UCTO
      Já účtuji také jako PKM, a to všechny kreditní úroky. Do DPFO pak tyto úroky dodaňuji Dílčí základ daně z kapit. majetku řádek 38 DPFO

    • 15. 2. 2010 8:19

      Vladimír 2

      Re: úroky na BÚ v DE, program UCTO
      ****************************************
      Podle půvdního textu paní Evy H to vypad že je používán
      NEpodnikaltelský účet, kde z úroků již banka sama sráží daň.
      Pak ty úroky nemají v Účtu co pohledávat (a ani bank. poplatky).

    • 15. 2. 2010 8:36

      Eva H. (neregistrovaný) 90.177.234.---

      Re: úroky na BÚ v DE, program UCTO
      xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      Jedná se o osobní účet u mBank, ale je používaný jen poro podnikání... poplatky tam žádné nejsou, takže v tom mám jasno :-) Takže vůbec nebudu úroky do DE zahrnovat? Zůstatek v bance mi pak nemusí sedět se skutečností? Nebo zahrnu příjmy do DE jako nedaňové?

    • 15. 2. 2010 9:10

      Vladimír 2

      Re: úroky na BÚ v DE, program UCTO
      *********************************************
      Budete-li striktně dodržovat ustanovení §7b:
      Daňová evidence
      (1) Daňová evidence zajišťuje zjištění základu daně z příjmů a obsahuje údaje o
      a) příjmech a výdajích, v členění potřebném pro zjištění základu daně,
      tak v evidenci povedete pouze údaje o "daňových" příjmech a výdajích na uvedeném účtě s odkazy na příslušná čísla a data výpisů účtů (ev. kopie výpisů přiložit) a evidovat bez pohybu financí. Pak vůbec o tomto i jiných účtech nemůsíte "Účtovat".
      Je to obdoba zápočtů.

    • 15. 2. 2010 9:58

      hanah (neregistrovaný) 90.180.186.---

      Re: úroky na BÚ v DE, program UCTO
      nezdaněné úroky na PKM a zdaněné dejte na JPR, tím budete mít na účtě všechny pohyby a zůstatek Vám bude souihlasit.

    • 15. 2. 2010 11:21

      Vladimír 2

      Re: úroky na BÚ v DE, program UCTO
      >>>>****************************************
      >>>>Podle půvdního textu paní Evy H to vypad že je
      >>>>používán
      >>>>NEpodnikaltelský účet, kde z úroků již banka sama
      >>>>sráží daň.
      >>>>Pak ty úroky nemají v Účtu co pohledávat
      >>>(a
      >>>ani
      >>>>>bank.
      >>>>poplatky).
      >>>xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
      >>>Jedná se o osobní účet u mBank, ale je používaný jen
      >>>poro podnikání... poplatky tam žádné nejsou, takže v
      >>>tom mám jasno :-) Takže vůbec nebudu úroky do DE
      >>>zahrnovat? Zůstatek v bance mi pak nemusí sedět se
      >>>skutečností? Nebo zahrnu příjmy do DE jako nedaňové?
      >>*********************************************
      >>Budete-li striktně dodržovat ustanovení §7b:
      >>Daňová evidence
      >>(1) Daňová evidence zajišťuje zjištění základu daně z
      >>příjmů a obsahuje údaje o
      >>a) příjmech a výdajích, v členění potřebném pro
      >>zjištění základu daně,
      >>tak v evidenci povedete pouze údaje o "daňových"
      >>příjmech a výdajích na uvedeném účtě s odkazy na
      >>příslušná
      >>čísla a data výpisů účtů (ev. kopie výpisů přiložit)
      >>a
      >>evidovat bez pohybu financí. Pak vůbec o tomto i
      >>jiných účtech nemůsíte "Účtovat".
      >>Je to obdoba zápočtů.
      >nezdaněné úroky na PKM a zdaněné dejte na JPR, tím
      >budete mít na účtě všechny pohyby a zůstatek Vám bude
      >souihlasit.
      *******************************
      U NEpodnikatelského účtu ????

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).