Hlavní navigace

Placení záloha na daň z příjmu FO

  • (neregistrovaný) 81.19.41.---

    15. 2. 2010 8:25

    Dobrý den. Prosím o informaci, jak je to v roce 2010 s placením záloh na DPFO? Měl jsem povinnost platit čtvrtletní zálohy, ale vzhledem ke zrušení povinnosti platit jsem je v roce 2009nehradil. Pokud nedojde opět k jejich zrušení je povinnost platit zálohy, dle daňového přiznání za rok 2008, k 15.3.2010 (samozřejmě pokud nebude dříve podáno přiznání za rok 2009) nebo až po podání přiznání, dle nové daňové povinnosti?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2010 8:30

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: Placení záloha na daň z příjmu FO
      Ministerstvo financí, vzhledem k množícím se dotazům sděluje, že zálohy na daně z příjmů hrazené v roce 2010 jsou splatné v termínech daných zákonem, tedy čtvrtletně nebo pololetně (§ 38a zákona č. 586/1992 Sb., o daních příjmů, ve znění pozdějších předpisů). Rozhodnutí o zrušení povinnosti daň zálohovat vydané Ministerstvem financí pod č.j. 43/20 650/2009–431 dne 23. 2. 2009 se týkalo pouze záloh splatných v kalendářním roce 2009. V letošním roce se s obdobným opatřením zatím nepočítá. Právnické a fyzické osoby však mohou v odůvodněných případech požádat správce daně o stanovení záloh jinak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).