Hlavní navigace

Prosím - faktura s DPh, nebo bez DPH ?

  • (neregistrovaný) 90.180.211.---

    15. 2. 2010 12:38

    Ještě jednou, moc prosím, firma, která má autodopravu. Převážela zboží z Liberce do Prahy na letiště, kde zboží vyložila, zboží bylo expedováno do letadla, a letělo do země, kde bylo vyskladněno a jinou firmou převezeno na místo určení. Fakturu vystavile spediterské firmě, která má sídlo v ČR. Je správně, když vystavila bez DPH? Pokud ano, uvede se tato česká firma do souhrnného hlášení? díky moc za pomoc! Anka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2010 20:51

      Radana (neregistrovaný) 85.135.93.---

      Re: Prosím - faktura s DPh, nebo bez DPH
      No, můj názor je, že se jedná o služby vázané na vývoz zboží (za předpokladu, že zboží bylo vyexpedováno mimo EU - do třetí země - nutno prokázat FÚ!!!). V tom případě byla faktura vystavena bez DPH z titulu osvobození dle § 69 ZDPH. Tudíž to nejsou služby do EU, takže souhrnné hlášení netřeba vyplňovat.
      V případě, že by zboží nakonec skončilo v EU, pak by se mělo fakturovat s DPH, jelikož místo plnění se určuje dle sídla příjemce služby¨, což je speditérská firma v ČR.
      Radka

    • 15. 2. 2010 21:07

      Anka (neregistrovaný) 90.180.211.---

      Re: Prosím - faktura s DPh, nebo bez DPH
      Dobrý večer, RAdko, díky moc za Vaši odpověď a ujištění mne v nejasnosti. Právě že zboží putuje do země, která není v EU. PRoto byla fa vystavena bez DPH. Takže do souhrnného hlášení není třeba uvádět.. Jen jak to mám prokázat FU? Jak píšete? Chtít po firmě, které fakturujeme, vyjádření? Objednávku jsem neviděla, možná to bude uvedené na ní, kam zboží putuje. Ještě jednou díky !!!! Anka

    • 15. 2. 2010 22:07

      Radana (neregistrovaný) 85.135.93.---

      Re: Prosím - faktura s DPh, nebo bez DPH
      Vzhledem k tomu, že jste nevyváželi přímo vy, ale asi ta speditérská firma, tak zkuste po nich chtít doložit nějakou kopii přepravního dokladu potvrzeného celníky toho státu, odkud se vyváží mimo EU. Nebo aspoň tu objednávku určitě mějte v podkladech pro fakturaci, ať aspoň něco máte.Viz § 69 odst. 4 ZDPH- zde je popsáno podrobněji, co lze použít, ale moc tam toho stejně nění...
      Radka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).