Hlavní navigace

DE - nechápu paušál

• (neregistrovaný) 85.71.229.---

15. 2. 2010 13:13

Jsem zmatená. V DE při použití paušálu mne zajímají pouze příjmy a uhrazené pohledávky. Pakliže budu chtít další rok přejít na normální výdaje, tak nechápu, proč musím dodaňovat pohledávky a závazky - přece se v DE "promítnou" jen ty uhrazené?! Najde se někdo, kdo mi to podá polopatě? Moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 2. 2010 14:05

sara (neregistrovaný) 82.209.18.---

Re: DE - nechápu paušál
      Je to celkem jednoduché, pokud chcete přejít na paušlní výdaje, musíte dodanit pohledávky, zásoby a závazky v daňovém přiznání za předcházející rok, tzn. podat dodatečné DP a to z toho důvodu, že náklady na tyto pohledávky jste už narokovala v předcházejícím období, ale příjem jako takový dostáváte až v letošním roce. Tzn. že minulý rok jste zaplatila menší daň, protože tam nebyly tyto příjmy. V letošním roce vypočítate z příjmu náklady paušálem a myslím že i včetně tohoto příjmu, který jste dostala v letošním roce a musíte ho dodaňovat v roce předcházejím. Tak je to dáno zákonem. Pokud se rozhodnete přejít další rok na skutečné výdaje, pak se již nic nedodaňuje zpetně.

• 15. 2. 2010 14:09

JP (neregistrovaný) 85.71.229.---

Re: Takže ...
      Takže jestli jsem pochopila správně, přecházím-li na paušál, musím dodaňovat, ale jestliže přecházím z paušálu, tak ne? Mooooc děkuji a přeji hezký den. :-))

• 15. 2. 2010 16:13

trubka (neregistrovaný) 88.100.26.---

Zas tak celkem jednoduché to asi nebude, když jste tu napsala co jste napsala. Zkuste znovu nastudovat §23/4 spolu s §25/1 a samozřejmě nezapomeňte na §23/8.

• 15. 2. 2010 16:28

trubka (neregistrovaný) 88.100.26.---

To nejste sama.
      "V DE při použití paušálu .. " - buď vedete DE nebo uplatňujete výdaje % z příjmu.
      "Pakliže budu chtít další rok přejít na normální výdaje .. proč musím dodaňovat ... závazky ..." - to po nikom zákon nechce.

Napište dotaz polopatě (ať má hlavu a patu), snad někdo pomůže.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).