Hlavní navigace

Máme upozornit na chybu?

 • (neregistrovaný) 88.146.208.---

  16. 2. 2010 8:17

  Dobrý den, prosím o názor. Kamarádka má dva zaměstnavatele, dvě - DPČ. Každou na 4 hodiny. Je ve velké nevýhodě, že může podepsat růžové prohlášení jen u jednoho ze zaměstnavatelů, protože u něj nevyužije možnou slevu celou a u druhého daň spadne vzhledem k výši příjmu do srážkové a už ji nikdy neuvidí :-(.
  Pomohla jsem jí vyplnit růžové prohlášení pro druhého zaměstnavatele, že neuplatňuje slevu a zároveň jsme tam vložily lístek proč a upozornily, že má ještě jednoho zaměstnavatele a bude splňovat z obou DPČ minim. vyměřovací základ pro ZP.
  Rovněž prvního zaměstnavatele upozornila na druhou DPČ a dala kontakt pro mzdovou účetní.
  Včera mi ukázala pásku a přesto, že jsme toto všechno udělaly, má i u druhého zaměstnavatele uplatněnou slevu na poplatníka a ještě dopočítáno do minim. VZ ZP.
  Tak a teď bych potřebovala názor - jestli upozornit na chybu mzdovou účetní, když touto chybou jí nespadne daň do srážkové a bude součástí ročního zúčtování - to je pro ni výhodou. V celkovém roční neuplatní v součtu vyšší slevu než je ze zákona dovoleno v součtu obou zaměstnavatelů. Nevýhodou je to doplacení do minima ZP, ale ve výsledku je to pro ni pořád plus, ale chyba mzdovky, za kterou ona nemůže. Poradí někdo? Děkuji Bára

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).