Hlavní navigace

Právo na zpětné proplacení dovolené

• (neregistrovaný) 88.146.188.---

16. 2. 2010 13:52

Dobrý den,v prosinci jsem skončila mateřskou,a přešla jsem na rodičovskou dovolenou,bohužel jsem nevěděla,že mám právo na proplacení dovolené,tudíž jsem o to nezažádala.Ted mi řekla účetní,že už je pozdě,že jsem si měla zažádat dříve.Chci si proto ověřit,zda už s tím opravdu nejde nic dělat.Předem děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2010 14:04

IvanaK1 (neregistrovaný) 194.145.182.---

Re: právo na zpětné proplacení dovolené
      bohužel už se s tím opravdu nedá nic dělat

• 16. 2. 2010 14:17

DB (neregistrovaný) 195.22.40.---

Na proplacení dovolené po mateřské jste v žádném případě nárok neměla-dovolená se nesmí proplácet (pouze při ukončení PP).Měla jste si však hned před nástupem na rodič.dovolenou zažádat o vybrání části dovolené, na kterou vám běham MD vznikl nárok.Tato dovolená se vám teď během RD bude krátit - a s tím fakt už nic neuděláte.

• 16. 2. 2010 14:20

IvanaK1 (neregistrovaný) 194.145.182.---

ano, samozřejmě se jedná o čerpání ŘD, která bezprostředně následuje po PPM -

• 16. 2. 2010 15:54

Kara (neregistrovaný) 82.113.44.---

Dovolená bude schována na dobu po rodičovské dovolené. Jestli jste na rodičovskou nastoupila v prosinci a před mateřskou dlouho nemarodila, tak ke krácení nedojde.

• 16. 2. 2010 20:45

xy5

budete mít nárok na celoroční nárok za r. 2009, který vyberete po nástupu z rodič. dovolené (viz § 218 odst. 3), pokud jste chtěla čerpat D ihned po MD, potom se na Vás vztahoval § 217 odst. 5 Zák.práce
      požádala jste o rodič. dovolenou zam-tele? Na rodič. dovolenou máte nárok - mohla jste si zvolit délku max. do 3 let dítěte. Mohla jste si zvolit např. na 2 roky a potom, pokud byste chtěla pečovat o dítě dál, jste mohla zvolit až do 3 let dítěte. Pozor - neplést s rodič. příspěvkem - o ten jste si jistě požádala na kontaktním místě (odkud berete přídavky na děti apod.).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).