Hlavní navigace

Chybné potvrzení o zdan. příjmech

• (neregistrovaný) 213.235.169.---

16. 2. 2010 21:03

Dobrý den, prosím poraďte.
    V loňském roce jsem pracoval u firmy,která do 07/2009 vyplácela mzdu. Za srpen a září jsme nedostali nic, v říjnu jsem dal výpověď a zaregistroval se na ÚP. Od srpna má žena nastoupila do zaměstnání po mateřské dovolené, máme dvě děti, odpočty do 07 jsem uplatňoval já, od 08 manželka, což mi zaměstnavatel potvrdil.
    Teď mi manželka dělá roční zúčtování a nestačíme se divit. Dostal jsem dvě potvrzení období 01 až 07, a druhé 08 - 09. Na tom druhém potvrzení mám přiznaný výdělek pomalu stejný jak za těch sedm měsíců a potvrzeno tam mám, že uplatňuji odpočty na děti od 01-12 měsíců. Samozřejmě tam je, že mi byl vyplacen daňový bonus. Když jsem tam volal, tak mi řekli, že nejsem jediný kdo to má špatně a že stačí dát k tomu čestné prohlášení, že jsem ty děti neuplatňoval, jenomže selským rozumem, to přeci ta skutečně sražená daň by byla úplně jiná, nehledě na to, že jsem z toho úhrnu z příjmu neviděl ani korunu. Vůbec nevíme co s tím. Prosím poraďte.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2010 21:08

xy5

Re: Chybné potvrzení o zdan. příjmech
      mělo být vystavené jedno potvrzení za období 1-10? (v říjnu jste skončil PP?) a měl být rozdílný řádek 1+2
      vyžádejte si u zam-tele nové (správné) potvrzení, pokud neuspějete, potom jedině zajít na FÚ - třeba provedou ve firmě kontrolu
      asi MÚ neví, jak má z částečně nevyplacených mezd spočítat správně hrubou (to by musela nastudovat Pokyn D300)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).