Hlavní navigace

OT:Hostinnská činnost

  • (neregistrovaný) 90.179.223.---

    17. 2. 2010 9:27

    Chtěla bych si otevřít kavárnu-cukrárnu.Na toto podnikání potřebuji živ.list s předmětem podnikání hostinská činnost.Nevíte proč bych musela mít odpovědného zástupce?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2010 9:36

      a (neregistrovaný) 90.176.134.---

      Re: OT:Hostinnská činnost
      Pokud jste vyučená cukrářka nebo kuchařka, pak žádného odpovědného zástupce mít nemusíte a živnostenský list Vám bez problémů vystaví.
      Pokud jste ale např. prodavačka, pak odpovědného zástupce potřebujete.

    • 17. 2. 2010 9:41

      ketyk (neregistrovaný) 90.179.223.---

      Re: OT:Hostinnská činnost
      Vyučená v oboru nejsem,ale já bych tam nepekla jen prodávala,
      ale to je asi nezajímá.Odpovědný zástupce musí mít praxi a kolik let?

    • 17. 2. 2010 9:50

      ketyk (neregistrovaný) 90.179.223.---

      Re: OT:Hostinnská činnost
      Už jsem si to zjistila,jen nevím zda odpovědný zástupce musí mít také živnostenský list na hostinskou činnost nebo stačí jen potvrzení o praxi.

    • 17. 2. 2010 13:56

      ... (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: OT:Hostinnská činnost
      ŽL mít nemusí. Na podmínky se podívejte do §11 živnost. zákona:
      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zivnost/cast1.aspx

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).