Hlavní navigace

Dohoda o pracovní činnosti

  • (neregistrovaný) 82.142.121.---

    17. 2. 2010 10:40

    Dobrý den, mám v daňové evidenci příjem i z dohody o pracovní činnosti cca 900 Kč. Zahrnuje se tento příjem jako zdanitelný nebo nezdanitelný? Odvádí se ZP a SP? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 2. 2010 10:51

      Maxx (neregistrovaný) 89.103.95.---

      Re: Dohoda o pracovní činnosti
      To vypadá, že zahrnujete výplatu do příjmů z podnikání. Tak to nejde. DOufám, že je jen blbě napsaný dotaz.....

    • 17. 2. 2010 12:42

      Adrijana (neregistrovaný) 82.142.121.---

      Re: Dohoda o pracovní činnosti
      Mám klienta, který podniká v autodopravě a zároveň měl i příjem z této dohody, tak nevím, co s tím.

    • 17. 2. 2010 12:42

      v.e.n.d.y.

      Re: Dohoda o pracovní činnosti
      Také si myslím,že motáte pojmy a příjmy. DPČ je zaměstnanecký vztah podle §6 a musíte jej vykázat tam, ale také musíte mít od zaměstnavatele Potvrzení o zdanitelných příjmech a sražené dani. Pokud jste nepodepsala Prohlášení, příjem do 5 000,- se danil srážkovou (konečnou) daní a do daňového přiznání (ani do Vašich příjmů) nepatří. Případné SP a ZP by řešil rovněž Váš zaměstnavatel a ne Vy.

    • 17. 2. 2010 13:47

      Adrijana (neregistrovaný) 82.142.121.---

      Re: Dohoda o pracovní činnosti
      Děkuji moc za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).