Hlavní navigace

§ 10 prodej nemovitosti

  • (neregistrovaný) 193.179.144.---

    18. 2. 2010 9:54

    Dobrý den, můj otec v roce 2008 koupil pozemek, který nechal rozdělit a v roce 2009 necelou půlku prodal. Nyní v roce 2010 bude mít stavební povolení a zahají stavbu domu (na pozemku který koupil) bude od daně z příjmu §10 osvobozen nebo ne??
    Děkuji Petra Nováková

    • 14. 3. 2010 15:11

      Milan Fukal (neregistrovaný) 88.101.105.---

      Re: § 10 prodej nemovitosti
      Dobrý den,
      osobně bych tuto situaci řešil následovně:
      1) Zkontroloval bych si, jestli byla zaplacena daň z převodu nemovitosti.
      2) Jelikož Váš tatínek, měl nemovitost v držení pouze cca rok, nebyla splněna podmínka, pro osvobození daně z příjmu dle §4 odst. 1 pism. b. Proto dle mého názoru musí podat daňové přiznání, kde příjem uvede do § 10.
      Přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).