Hlavní navigace

DE Účto Tichý a spol.Nový Bor

• (neregistrovaný) 88.100.226.---

19. 2. 2010 14:53

Prosím,má někdo zkušenosti s přechodem roku?Už jsem s tím bojovala vloni,bylo mě doporučeno nahrát upgrade co nejdřív a účtovat v nové verzi,po roční uzávěrce se mě to smaže a mám tam jen letošek,což je super,ale když se vrátím do loňského roku,tak to co jsem účtovala v nové verzi,tam není.Obnovit z diskety mi to nejde,jiná verze.Co dělám špatně?Co když budu potřebovat najít něco třeba pro FU?Poradí mi někdo?Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 2. 2010 15:17

E. (neregistrovaný) 90.179.26.---

Re: DE Účto Tichý a spol.Nový Bor
      1/ Upgrade je potřeba kvůli novinkám, změnám a jiným vychytávkám v programu.
      2/ Pokud uděláte roční uzávěrku /doporučuji předtím archivaci/, pak skutečně archivovaný rok "spadne" do archivu financí a tam postupně máte všechny uzavřené roky. V archivu můžete hledat zpětně vše co potřebujete, jen už do toho nelze jakkoliv zasáhnout, změnit apod.
      3/ Pokud jste udělala roční uzávěrku, pak máte v aktuální verzi skutečně jen data nového roku.
      Ale pozor, nemůžete udělat roční uzávěrku roku, který nemáte uzavřený, tzn. že pokud jste ještě neuzavřela rok 2009 - neudělala jste daňové přiznání, ale už jste si rok 2009 uzavřela roční uzávěrkou, pak už nejde se do něj vrátit.
      Po upgradu pokud neuděláte roční uz. můžete zároveň účtovat jak rok 2009, tak i rok 2010. Pokud uzavřete r. 2009, účtujete už jen rok 2010.

• 19. 2. 2010 16:02

Ila (neregistrovaný) 88.100.226.---

Děkuji,to vše chápu,mě se jen jedná o to,že v 2010 doúčtuju např. 11-12/09,pak udělám daně,pak až uzávěrku a mám tam jen rok 2010.A když bych se potřebovala dostat do roku 2009 nebo ještě více zpátky,tak se podívám do archivu financí,tam najdu deníky,ale sklady a výkazy ne?Stejně si vše tisknu ale co kdyby náhodou...

• 20. 2. 2010 1:55

MirkaP. (neregistrovaný) 213.226.240.---

Sklady nemůžete hledat v archivu financí ale ve skladech, je to o fochlík vpravo.

• 20. 2. 2010 10:11

Ila (neregistrovaný) 88.100.226.---

Díky,už jsem to našla,ale pomohlo mi to,jsem klidnější.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).