Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný)

    23. 2. 2010 12:33

    Prosím,poradí mi někdo jak zaúčtovat v Money S3 přijetí služby z jin čl.státu,abych přiznala DPH, a také jak zaúčtovat nárok na odpočet?
    Jedná se o dopravu,kterou nám provedl SK dopravce ( z CZ - SK a IT-CZ) - je registr. k dani v SK, fakturoval bez DPH. Děkuji předem!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 2. 2010 12:55

      vilt (neregistrovaný)

      Re: DPH
      Abych upřesnila: Nemyslím, na které řádky v přiznání patří, ale jak to technicky provést v programu. Přijatá faktura se dostane na řádek 5 přiznání (DPH k tomu dopočítám sama), ale pak ji musím nějak dostat na řádek 44. Jak se to provede v programu? Moc prosím!!!

    • 24. 2. 2010 9:32

      h (neregistrovaný)

      Re: DPH
      Dobrý den, já si částku z fa napíšu jako základ DPH 20%, vlastní DPH musí být 0 a členění musí být Ř 0P - bez vlivu. Pak pomocí tlačítka Reverse charge vyexportuji ID - členění k DPH: přiznání ř.3,4 a odpočet ř.44,45.
      snad jsem Vám trochu pomohla

    • 25. 2. 2010 7:49

      vilt (neregistrovaný)

      Re: DPH
      Moc Vám děkuji! Ale nevím, proč nám tlačítko reverse charge nepodsvícené-nefunkční. Fakturu jsem přijala jak píšete, po uložení jsem ji chtěla přechýlit, ale tlačítko nespolupracuje. Nevíte,prosím, čím to je?

    • 25. 2. 2010 9:03

      h (neregistrovaný)

      Re: DPH
      v přijaté fa musí být členění bez vlivu na DPH - tzn. Ř O P A dph MUSÍ BÝT 0,-. Celou částku do základu.
      v tomto se dělá chyba nejčastěji. Jinak zkuste zavolat na hot/line Money.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).