Re: Nápoje
Počínaje r. 2008 nelze uplatnit do daňových výdajů hodnotu nealkoholických nápojů poskytovaných jako nepeněžní plnění zaměstnavatelem zaměstnancům ke spotřebě na pracovišti v souladu s § 25 odst. 1 písm. zn) ZDP.
Zaměstnavatel nemůže výdaje spojené s pořízením nealkoholických nápojů zahrnout do výdajů daňových ani za podmínek stanovených § 24 odst. 2 písm. j) bod 5 ZDP, tj. ani v případě, že právo zaměstnance na jejich poskytování vyplývá z kolektivní smlouvy nebo vnitřního předpisu zaměstnavatele.
Výše uvedené ustanovení § 25 odst. 1 písmeno zn) ZDP se nevztahuje na daňovou uznatelnost výdajů na pořízení pitné vody (t.j. vody neperlivé) a na pořízení ochranných nápojů. Výdaje spojené s pořízením pitné vody a ochranných nápojů, k jehož zajišťování je zaměstnavatel povinen podle zvláštního právního předpisu (§ 8 a 53 nařízení vlády č. 361/2007 Sb.), jsou výdaji daňovými. Ustanovení § 25 odst. 1 písmeno zn) zákona o daních z příjmů se vztahuje na nealkoholické nápoje, které nezahrnují pitnou vodu a ochranné nápoje. Jedná se o dobrovolné plnění, které nelze zahrnovat do daňově uznatelných výdajů.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
23. 2. 2010 17:32
Dobrý den ,
prosím o názor můžeme dát balenou vodu do uznatelých nákladů?
slyšelli jsme že by to mohl být tzv.ochranný nápoj, práce ve zdravotnictví.děkuji