Hlavní navigace

Obcanske sdruzeni a clenske prispevky

  • (neregistrovaný) 193.84.203.---

    24. 2. 2010 8:11

    Nejak tomu nerozumim,kdyz jsem si srovnala par.18 odst.3 a par.19 odst1 pism. a, jsme obcanske sdruzeni,ktere neni zalozena za ucelem podnikani. Dle jednoho paragrafu podlehaji dani z prijmu vzdy clenske prispevky a dle druheho paragrafu jsou osvobozene,kdyz jsou clenske prispevky dle stanov.Muzete mi to prosim vysvetlit?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2010 9:06

      Kajakk (neregistrovaný) 193.84.203.---

      prosim nevite nekdo
      >Nejak tomu nerozumim,kdyz jsem si srovnala par.18
      >odst.3 a par.19 odst1 pism. a, jsme obcanske
      >sdruzeni,ktere neni zalozena za ucelem podnikani. Dle jednoho
      >paragrafu podlehaji dani z prijmu vzdy clenske prispevky a
      >dle druheho paragrafu jsou osvobozene,kdyz jsou
      >clenske prispevky dle stanov.Muzete mi to prosim vysvetlit?

    • 24. 2. 2010 9:17

      Šaber (neregistrovaný) 93.91.156.---

      Re: prosim nevite nekdo
      Rozhodující je §19 odst.1a MUSÍ být STANOVY (nikoliv neregistrované občanské sdružení, tedy bez IČO).

    • 24. 2. 2010 9:27

      Kajakk (neregistrovaný) 193.84.203.---

      Re: prosim nevite nekdo
      tak tomu pak nerozumim,koho se tyka par.18 odst.3, kdyz potom par.18 odst.8 pise ,ze tam patri obcanske sdruzeni??

    • 3. 3. 2010 11:09

      Mimi (neregistrovaný) 89.24.182.---

      Re: prosim nevite nekdo
      Jde o členské příspěvky,které jsou přijaty např. ve vyšší částce,než bylo uvedeno ve Stanovách.Co je nad hranici stanovenou ve Stanovách, to se zdaňuje... Po odst.3 v §18 je ještě odst.4, kde zase opakuje,že příjmy podle stanov nejsou předmětem daně.... Zkrátka OS by nemělo mít ve stanovách uvedenu přesnou výši člen.příspěvků, tak se ochrání před zdaňováním...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).