Hlavní navigace

RZD - úroky z úvěru manžel i žena?

  • (neregistrovaný)

    24. 2. 2010 8:38

    Dobrý den,
    mám tu potvrzení od zam-ce, o zaplac.úrokách z úvěru na staveb.spoření (celkem 3). To první je na zam-ce a to druhé na jeho ženu (jsou pod stejným číslem smlouvy o úvěru). Manželka ale uplatňovat nechce. Může si oboje uplatnit manžel (zam-ec?) Když se jedná o 1 smlouvu ale mám 2 potvrzení na 2 částky? Mám zde od ní č.prohlášení, že ona nebude uplatňovat.
    Děkuji
    Ai

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 2. 2010 9:05

      Anna (neregistrovaný)

      Re: RZD - úroky z úvěru manžel i žena?
      ***
      Jsou dvě možnosti - buď si jeden z nich odečte všechny úroky, nebo se úroky sečtou a vydělí se počtem zletilých účastníků smlouvy. Každý z nich by si mohl ten podíl odečíst.

      Z toho vašeho dotazu nejsem úplně moudrá - máte celkem tři potvrzení - jedno na zaměstnance, druhé na manželku... A to třetí?
      Kolik je úvěrů, a kolik je účastníků smlouvy?

    • 24. 2. 2010 9:10

      ai (neregistrovaný)

      Re: RZD - úroky z úvěru manžel i žena?
      Účastníci smlouvy jsou 2 (manžel a manželka), to třetí potvrzení už je jen na manželku, která uplatňovat nebude (on je spoluúčastník) a všechny chce uplatnit on.
      Lze částky sečíst aby si odečetl vše manžel?
      díky ai

    • 24. 2. 2010 9:12

      ai (neregistrovaný)

      Re: RZD - úroky z úvěru manžel i žena?
      ještě k těm úvěrovým smlouvám... Mám tu jednu úvěrouvou smlouvu, která je psaná na manžela i manželku. K tomu mi oba dali potvrzení (se stejným číslem smlouvy o úvěru) na odpočet (23.000,- a 23.000) - tyto částky se sčítají nebo je to jen 23.000???Abych to nebylo 2x?
      díky ai

    • 24. 2. 2010 9:33

      Anna (neregistrovaný)

      Re: RZD - úroky z úvěru manžel i žena?
      ***
      Takže máte jednu smlouvu, ve které jsou oba manželé spoludlužníky, k tomu potvrzení o tom, že on zaplatil 23 000 a ona taky 23 000. V tom nevidím problém, sečetla bych to a odečetla tomu manželovi.
      A pak říkáte, že mají ještě jednu smlouvu, účastníky smlouvy jsou taky oba dva, ale úroky platila jen manželka? To nevadí, to také můžete odečíst manželovi, když je spoludlužníkem.

    • 24. 2. 2010 9:44

      mart (neregistrovaný)

      Re: RZD - úroky z úvěru manžel i žena?
      ano, přesně tak, děkuji Vám mockrát

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).