Hlavní navigace

skon. RP a nástup do zam.

  • (neregistrovaný) 62.129.50.---

    24. 2. 2010 10:35

    zaměstnankyně by měla po 3 letech mateřské nastoupit do práce,ale zaměstnavatel pro ní nemá práci tak se dohoudnou o rozvázání prac.poměru dohodou .Může jí byt poskytnuto odstupné nebo nějaká odměna ? Rozvázání PP musí být po dovršení 3 let dítěte.

    • 24. 2. 2010 10:45

      pája

      Re: skon. RP a nástup do zam.
      v tomto případě lze uzavřít i dohodu s nárokem na odstupné z důvodu nadbytečnosti dle § 52 c) ZP, protože jinak by paní nastoupila do práce po skončení RD a zam-tel by jí musel dát výpověď ze stejného důvodu rovněž s odstupným. POkud na to ona přistoupí, nic tomu nebrání, ukončit PP posledním dnem RD. Pokud by se dohodli, že skončí dříve, šlo by to rovněž.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).