Hlavní navigace

OČR nebo ošetření u lékaře

 • (neregistrovaný) 94.74.228.---

  24. 2. 2010 14:42

  Prosím o radu , když jde zaměstnanec s dítětem na plánované vyšetření do nemocnice, které trvá celý den(dítě bude dospávat po narkoze). Musí si nechat vystavit Očr nebo je to považováno za nezbytný doprovod člena rodiny na vyšetření a tudíž placené volno?
  Mockrát děkuji za názory

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 2. 2010 18:24

   J (neregistrovaný) 213.192.2.---

   Re: OČR nebo ošetření u lékaře
   z tohoto titulu by podle mne nárok na OČR nevznikl, protože rodič dítě ošetřovat v nemocnici nebude

  • 24. 2. 2010 20:11

   Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

   Re: OČR nebo ošetření u lékaře
   A nezbytný doprovod to podle mého názoru také nebude, jako dobu nezbytně nutnou bych dala odvoz dítěte do nemocnice, protože pak dítě bude uspáno a bude v nemocnici spát a u toho rodič už nezbytně nutně nemusí být.

  • 24. 2. 2010 20:44

   J (neregistrovaný) 213.192.2.---

   Re: OČR nebo ošetření u lékaře
   Tady bych asi posuzovala podle věku dítěte, dovedete si představit dítě např. do 5 let, které dospává po narkoze a vystresované z prostředí ve kterém se nachází a lékařským zákrokem se střídavě probouzí a usíná bez přítomnosti blízké osoby? Mám v rodině podobnou zkušenost a stačilo. Chudinka byla tak vystresovaná, že začala koktat, byly jí 4 roky a to tam sebou měla maminku, nevím co by bylo, když by se probudila a byla sama. Je fakt, že maminka měla dovolenou.

  • 24. 2. 2010 21:21

   Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

   Re: OČR nebo ošetření u lékaře
   Nechci vypadat jako tvrďas, samozřejmě že si to dovedu představit, určitě je pro dítě lepší, když s ním je rodič, kdybych dnes měla malé dítě, taky bych volila možnost být s ním. Před lety, když moje děti byly malé, tato možnost neexistovala, synové byli v nemocnici bez nás (každý několik týdnů-silný atop. ekzém) a pak ještě dávivý kašel a neexistovaly žádné, ale vůbec žádné návštěvy (prý z důvodu, aby děti pak neplakaly po rodičích). A pak ještě třídenní hospitalizace předškoláčka při trhání mandlí a ta proběhla naprosto v klidu a pohodě a prý když mu sestřička před zákrokem řekla, ať se nebojí, uraženě řekl, že se vůbec nebojí a celé 3 dny se prý jen usmíval. Ty první hospitalizace pro ně určitě nebyly lehké, i když po čase si zvykli, ale tehdy prostě pobyt rodičů v nemocnici nebyl dovolen. Asi záleží i na povaze dítěte, i já sama jsem jako malé předškolní dítě byla 2 x dlouho v nemocnici, vzpomínám si na ten pobyt, ale nevzpomínám si na nějaký stress z toho.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).