Hlavní navigace

odečtení zálohy, která nebyla

• (neregistrovaný) 88.81.77.---

24. 2. 2010 16:36

Dobrý den,potřebovala bych radu...
    mám problémy se zaměstnavatelem, ale to patří jinde...za prosinec jsem dostala výplatu, na to že jsem byla v práci od nevidím do nevidím, nic -moc...potom jsem odmítla měnit expiračky (v únoru) a bylo mi řečeno, že se mnou nepočítají dále, dohodu jsem nepodepsala...výplatní lístek jsem dostala, až dnes, po velmi dlouhém upomínání (za prosinec+ leden) a jak se dalo čekat jsou krásně upravené, aby vše "sedělo" ... tedy ta výplata co mi přišla za prosinec v sobě dle výplatnice obsahovala zálohu přes 2000 Kč, která mi byla z lednové výplaty odečtena... Žádnou zálohu jsem, ale nedostala, nepodepsala ani jinak o ní nevím (prostě dodatečně opravili výplatnice, jako že za prosinec mám jen základ a za leden také, aby to sedělo a abych pochopila, že můžou vše)...MÁ NA TO ZAMĚSTNAVATEL PRÁVO, MŮŽU POŽADOVAT NĚJAKÉ VYSVĚTLENÍ?...vůbec se v tomto neorientuji, ale podle mne by měl mít podepsané, pokud by mi dal zálohu...plat za prosinec mi přišel v době, kdy o tom, že nebudu "spolupracovat" na takovém fuj nemohli vědět, takže to měly být peémie, které jsem měla každý měsíc, po úpravě jsem v prosinci jen na základu bez premií , takže takto se mi snaží pomstít, je nějaká obrana...Ještě bych chtěla vědět jak je to s přesčasy, mám žádat o jejich proplacení, měly být proplaceny k 31.12.2009 a na výplatnici o tom není ani zmíňka. Moc děkuji.
    Marie

• 25. 2. 2010 11:57

norina (neregistrovaný) 90.177.158.---

Re: odečtení zálohy, která nebyla
      Moc to nechápu, ale pokud máte pochybnosti o výplatách a td., obraťte se v místě Vašeho bydliště na Inspektorát bezpečnosti práce, který převzal kontrolní povinnosti Úřadu práce a nechte postup zaměstnavatele prověřit. Nic jiného Vám nezbude - jinde Vám nepomůžou a pro toho zaměstnavatele to bude vrcholně nepříjemné a dočkáte se docela rychlé nápravy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).