Hlavní navigace

OT-pro OSSZ-dotaz na ČID

  • (neregistrovaný) 83.208.167.---

    25. 2. 2010 11:42

    dobrý den, prosím,zaměstn.si chce uplatnit slevu na inv.manželku I.stupně, donesl si rozhodnutí, kde je napsáno od kdy byl důchod přiznán tedy od 11.8.2009, potom doložil ještě potvrzení, že pobírá inv.důchod ve výši ...Dotaz zní -od kdy tedy byl poprvé důchod vyplacen jestli už v srpnu , nebo až v září?,abych mohla spočítat vypl.ccelkovou výši důchodu do konce roku + podporu v nezaměstnanosti , kvůli tomu, jestli bude moci uplatnit slevuna manželku.
    Děkuji , snad to není moc zmatené
    st.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 25. 2. 2010 12:34

      p (neregistrovaný) 85.207.247.---

      Re: OT-pro OSSZ-dotaz na ČID
      Já bych mu nic nepočítala, ať si to spočítá sám, to není moje věc. Vy nepotřebujete žádný doklad o tom, že její příjem byl menší než 68 000 Kč

    • 25. 2. 2010 19:03

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: OT-pro OSSZ-dotaz na ČID
      To je sice pravda, ale vzhledem k tomu, že nejsem striktní účetní a vůči z-ci nevystupuji stylem to je váš problém, pokud mohu, poradím, protože vím, že se v §§ mnohdy špatně orientuji já, která s nimi dělám, natož klient, který s §§ přijde do styku občas, tedy:
      § 35ba o dani z příjmu - Poplatníkům uvedeným v § 2 se daň vypočtená podle § 16, případně snížená podle § 35, 35a nebo 35b za zdaňovací období snižuje o částku
      b) 24 840 Kč na manželku (manžela) žijící s poplatníkem v domácnosti, pokud nemá vlastní příjem přesahující za zdaňovací období 68 000 Kč...., zákon o dani neřeší měsíce, ale zdaňovací období, tzn. že vezmete její příjem, který měla v roce 2009.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).