Hlavní navigace

DPFO-část roku zaměstnanec,pak důchodce

  • (neregistrovaný) 194.228.7.---

    26. 2. 2010 9:13

    Prosím o radu: známý pracoval v r.2009 do dubna, poté šel do starobního důchodu. přiznání si podá sám, a slevu, která se nekrátí, si uplatní celou, důchod za 8měsíců se tam taky vyčíslí a počítá se s ním nebo je to jen informativní? a musí přiložit papír ze sociálky o výši důchodu?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 26. 2. 2010 9:17

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: DPFO-část roku zaměstnanec,pak důcho
      >Prosím o radu: známý pracoval v r.2009 do dubna, poté
      >šel do starobního důchodu. přiznání si podá sám, a
      >slevu, která se nekrátí, si uplatní celou
      ano

      důchod za 8měsíců se tam taky vyčíslí
      důchod není zdanitelným příjmeme do přiznání nepatří

      a počítá se s ním nebo je to
      >jen informativní? a musí přiložit papír ze sociálky o
      >výši důchodu?
      nemusí

    • 26. 2. 2010 9:21

      Zlatka (neregistrovaný) 90.178.200.---

      Re: DPFO-část roku zaměstnanec,pak důcho
      Důchod je osvobozen § 4 zákona o daních z příjmu. Tento důchod nezahrnujete do daňového přiznání pokud není výší jak 24.000,- měsíčně. Uvádíte pouze příjmy ze zaměstní a jiné příjmy pokud má.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).