Hlavní navigace

kurz při nákupu stroje z Německa

  • (neregistrovaný) 89.176.101.---

    26. 2. 2010 10:25

    Dobrý den, může mi někdo poradit jaký kurz mám použít pro výpočet DPH. Koupili jsme z Německa stroj a faktura má datum 15.2.

    Je nějaký speciální kurz pro výpočet reverse charge? Kde to najdu v zákoně?

    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 26. 2. 2010 10:29

      ilča (neregistrovaný) 193.179.44.---

      Re: kurz při nákupu stroje z Německa
      Máte vnitřní směrnice? Uved'te si jak budete kurz používat, denní, měsíční.

    • 26. 2. 2010 10:42

      Iva Krátká (neregistrovaný) 89.176.101.---

      Re: kurz při nákupu stroje z Německa
      Kdepak vnitřní směrnice ! :-) Ty tahle společnost vůbec nevlastní :-) Není přímo v zákoně někde jaký kurz to má být?
      Moc děkuji za pomoc
      iva

    • 26. 2. 2010 11:05

      ilča (neregistrovaný) 193.179.44.---

      Re: kurz při nákupu stroje z Německa
      >>>Dobrý den, může mi někdo poradit jaký kurz mám použít
      >>>pro výpočet DPH. Koupili jsme z Německa stroj a
      >>>faktura má datum 15.2.
      >>>
      >>>Je nějaký speciální kurz pro výpočet reverse charge?
      >>>Kde to najdu v zákoně?
      >>>
      >>>Děkuji
      >>Máte vnitřní směrnice? Uved'te si jak budete kurz
      >>používat, denní, měsíční.
      >
      >Kdepak vnitřní směrnice ! :-) Ty tahle společnost
      >vůbec nevlastní :-) Není přímo v zákoně někde jaký kurz
      >to má být?
      >Moc děkuji za pomoc

      >iva
      Zákon o účetnictví §24
      Náhled na směrnici:
      Směrnice č. 8 - Směrnice pro účtování kurzových rozdílů a zahraničních cest
      Kurz ČNB při přepočtech pohledávek a závazků do účetnictví - nadále lze používat pevný kurz, problematika byla do směrnice doplněna dle novelizovaného § 24 ZoÚ
      - ve směrnici je třeba, aby úč. jednotka uvedla, zda používá denní, event. čtvrtletní či roční (tj. pevné) kurzy v průběhu úč. období (zejména pro přepočet-zavedení do účetnictví došlých zahr. faktur a faktur vydaných v cizí měně). Pro r. 2009 doplněna vazba na použití kurzu pro účely DPH nejen při vystavování daňových dokladů, ale také při opravách plnění (daňovými dobropisy, vrubopisy).Do směrnice je zapracováno i doplnění § 24 ZoÚ pro rok 2009 ve vztahu ke kurzům nezveřejňovaným ČNB denně.

    • 26. 2. 2010 11:17

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: kurz při nákupu stroje z Německa
      Při pořízení zboží z EU dostanete fakturu a dle § 35 zákona
      o dph doplníte povinné náležitosti na fakturu.
      a) datum pořízení zboží
      b)sazbu daně
      c) výši daně
      d) datum doplnění těchto ůdajů.
      to vše do 15 dnů od pořízení zboží.
      datum doplnění těchto údajů je pak datum vystavení=DUZP,
      kurzem toho dne a k tomuto dni dáte do přiznání DPH + -

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).