Hlavní navigace

Podnikání ve vlastním domku - upl.výd.?

  • (neregistrovaný) 94.112.112.---

    27. 2. 2010 12:07

    Jsem OSVČ, podnikám ve vlastním domku. Jaký poměr nákladů za elektřinu, plyn, telefon, vodu mohu použít jako výdaje na dosažení, udržení příjmů? Kde v zákoně to najdu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 2. 2010 13:43

      IrenaŠ (neregistrovaný) 89.102.191.---

      Re: Podnikání ve vlastním domku - upl.vý
      To přece nemůžete najít v žádném zákoně. Musíte si to vypočítat a také následně obhájit. Jinými slovy všechny el. spotřebiče které používáte k podnikání, jejich příkon a dobu používání /denně-měsíčně/, plyn zřejmě na otop místnosti ,t.j. procentuelní poměr této místnosti pro podnikání vůči ostatním k bydlení atd.

    • 27. 2. 2010 14:31

      E. (neregistrovaný) 90.179.26.---

      Re: Podnikání ve vlastním domku - upl.vý
      Navíc musíte mít prostor vyčleněný i co se týka daně z nemovitosti,pak tímto poměrem podnikání proti osobnímu využití počítáte výdaje na podnikatelský prostor.

    • 27. 2. 2010 14:38

      E. (neregistrovaný) 90.179.26.---

      Re: Podnikání ve vlastním domku - upl.vý
      Doplňuji:
      Daňová hlediska:

      Základní paragrafy, které v souvislosti s podnikáním doma je třeba připomenout:

      - §2 odst. 7 337/92 - zásada materiální pravdy - v úvahu padá vždy skutečnost

      - § 4 odst. 4 586/92 - co je to obchodní majetek

      - §24 - výdaje na dosažení, zajištění a udržení příjmů

      - §25 odst.1 písm. u - výdaje na osobní potřebu a na opravy a údržbu majetku nezahrnutého v majetku

      - §28 odst. 6 - odpisování majetku částečně užívaného pro podnikání

      - § 11 odst.5 zákona o dani z nemovitostí - při užití bytu pro podnikání je třeba toto přiznat, neb daň se potom zvyšuje o 2 Kč za každý metr čtverečný užívaný pro podnikání

    • 27. 2. 2010 15:23

      v.e.n.d.y.

      Re: Podnikání ve vlastním domku - upl.vý
      Takže se spíš zeptám, v jakém oboru podnikáte?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).