Hlavní navigace

dvě zaměstnání+rodičák

 • (neregistrovaný) 88.146.173.---

  28. 2. 2010 19:22

  Dobrý večer!
  Potřebuji radu. Žena na rodičovské dovolené, do června 2010, zaměstnána na HPP. Po návratu do zaměstnání dostane výpověď a odstupné. Našla si druhou práci, do které by mohla nastoupit od půlky března 2010. Jak to udělat, aby nepřišla o odstupné a o novou práci?

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 2. 2010 22:03

   Jiřka1 (neregistrovaný) 80.90.128.---

   Re: dvě zaměstnání+rodičák
   Pokud dostane výpověď, tak poběží výpovědní doba a v ní samozřejmě musí chodit do práce, pokud ji zaměstnavatel nenechá doma s náhradou mzdy. Jenže ona bude muset chodit do té nové práce. Pokud se původní zaměstnavatel dozví, že ona chodí do nové práce, může se k tomu postavit tak, že bude vyžadovat, aby výpovědní dobu odpracovala, což je zcela v pořádku, takže pak by jí nezbylo než se s ním na ukončení prac. poměru dohodnout (bez odstupného), aby mohla chodit do nové práce. Jedině že by práce v novém zaměstnání byla v jiném čase než v tom původním nebo že by se zaměstnavatel nedozvěděl, že už chodí do nové práce a ve výpovědní době jí dovolil být doma a platil jí náhradu mzdy.

  • 1. 3. 2010 13:44

   pajina (neregistrovaný) 88.146.173.---

   Re: dvě zaměstnání+rodičák
   O to ani nejde. po tom pátrat nebude-leda by chtěl ušetřit. Jde o to, že její pracovní místo zrušili. Spš mě zajímá, jakou smlouvu u nového zaměstnavatele-dva hlavní poměry mít nemůže, ne? Nechce přijít o tu odstupné a dát výpověď dřív než ji ji dají oni, protože nebude malé a už je 10 let doma, na mateřské (u té firmy) a oni se jen těší až ji budou moct vyhodit :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).