Hlavní navigace

výdaje % a dodanění

  • (neregistrovaný) 90.177.134.---

    28. 2. 2010 20:16

    Při přechodu na výdaje % musím dodanit - pohledávky, závazky. Musím dodanit i zásoby?
    Mám závazky na 7800,- a zásoby na 7800,- musím podávat dodatečné přiznání ?
    Děkuji předem za odpověď

    • 1. 3. 2010 10:19

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: výdaje % a dodanění
      Ze zákona se dodaňují pohledávky a zásoby... Dodatečné přiznání bych raději podala s tím, že rozdíl daňové povinnosti bude 0,-

    • 1. 3. 2010 10:56

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: výdaje % a dodanění
      Ano, myslím...
      § 23, odst. 8 b) č 3.:
      3. v případech, kdy poplatník uplatňuje výdaje podle § 7 odst. 7 (což jsou výdaje %) nebo podle § 9 odst. 4, o cenu nespotřebovaných ZÁSOB, o hodnotu POHLEDÁVEK, které by při úhradě byly zdanitelným příjmem [s výjimkou pohledávek uvedených v § 24 odst. 2 písm. y)] a zaplacených záloh.
      Stejným způsobem postupují poplatníci uvedení v § 2, pokud v průběhu zdaňovacího období přeruší podnikatelskou nebo jinou samostatnou výdělečnou činnost (§ 7) nebo pronájem (§ 9), a podnikatelskou nebo jinou samostatnou výdělečnou činnost (§ 7) nebo pronájem (§ 9) nezahájí do termínu pro podání daňového přiznání za příslušné zdaňovací období, ve kterém byly podnikatelská nebo jiná samostatná výdělečná činnost (§ 7) nebo pronájem (§ 9) přerušeny. Stejným způsobem dále postupují poplatníci uvedení v § 2 při změně způsobu uplatňování výdajů podle § 24 na způsob podle § 7 odst. 7 nebo § 9 odst. 4 anebo při zahájení účtování, nebo při zahájení vedení daňové evidence. Základ daně (dílčí základ daně) se upraví za zdaňovací období předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ke změně způsobu uplatňování výdajů došlo.

    • 1. 3. 2010 11:59

      Vladimír 2

      Re: výdaje % a dodanění
      ***************************************
      Podle vašeho vyjádření Pavla H nevede účetnictví, nevede DE
      vede pouze evidenci příjmů a chce provést PŘECHOD na výdaje %
      když již =poplatník uplatňuje výdaje podle § >7 odst. 7 (což jsou výdaje %) nebo podle § 9 odst. 4,=.
      Škoda že již není Dikobraz.....

    • 1. 3. 2010 12:05

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Prosím o vyjádření...
      Ten odstavec ale dále pokračuje...Stejným způsobem dále postupují poplatníci uvedení v § 2 při změně způsobu uplatňování výdajů podle § 24 na způsob podle § 7 odst. 7 nebo § 9 odst. 4 anebo při zahájení účtování, nebo při zahájení vedení daňové evidence. Základ daně (dílčí základ daně) se upraví za zdaňovací období předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ke změně způsobu uplatňování výdajů došlo. Dle mého názoru a tohoto úryvku se tedy dodaňují zásoby a pohledávky. Najde se prosím ještě někdo, kdo se vyjádří??? Moc děkuji...

    • 1. 3. 2010 12:20

      PavlaH (neregistrovaný) 90.177.134.---

      Re: Prosím o vyjádření...
      DĚKUJI MOC ZA RADY, VEDU DE - A MYSLELA JSEM, ŽE TO BUDE TAK, ŽE PODÁM RADĚJI DODATEČNÉ S 0,-. DÍKY



      >>>>>>Při přechodu na výdaje % musím dodanit - pohledávky,
      >>>>>>závazky. Musím dodanit i zásoby?
      >>>>>>Mám závazky na 7800,- a zásoby na 7800,- musím
      >>>>>>podávat
      >>>>>>dodatečné přiznání ?
      >>>>>>Děkuji předem za odpověď
      >>>>>
      >>>>>Ze zákona se dodaňují pohledávky a zásoby...
      >>>>>Dodatečné
      >>>>>přiznání bych raději podala s tím, že rozdíl daňové
      >>>>>povinnosti bude 0,-
      >>>>****************************************
      >>>>Pokud tím zákonem myslíte ZDP 586/1992 Sb
      >>>>tak by bylo vhodné si § 23/2/8/2 prostudovat!
      >>>
      >>>Ano, myslím...
      >>>§ 23, odst. 8 b) č 3.:
      >>>3. v případech, kdy poplatník uplatňuje výdaje podle
      >>>§
      >>>7 odst. 7 (což jsou výdaje %) nebo podle § 9 odst. 4,
      >>>o cenu nespotřebovaných ZÁSOB, o hodnotu POHLEDÁVEK,
      >>>které by při úhradě byly zdanitelným příjmem [s
      >>>výjimkou pohledávek uvedených v § 24 odst. 2 písm.
      >>>y)]
      >>>a
      >>>zaplacených záloh.
      >> ***************************************
      >>Podle vašeho vyjádření Pavla H nevede účetnictví,
      >>nevede DE
      >>vede pouze evidenci příjmů a chce provést PŘECHOD na
      >>výdaje %
      >>když již =poplatník uplatňuje výdaje podle § >7 odst.
      >>>7
      >>>(což jsou výdaje %) nebo podle § 9 odst. 4,=.
      >>Škoda že již není Dikobraz.....
      >>>
      >Ten odstavec ale dále pokračuje...Stejným způsobem
      >dále postupují poplatníci uvedení v § 2 při změně způsobu
      >uplatňování výdajů podle § 24 na způsob podle § 7
      >odst. 7 nebo § 9 odst. 4 anebo při zahájení účtování, nebo
      >při zahájení vedení daňové evidence. Základ daně
      >(dílčí základ daně) se upraví za zdaňovací období
      >předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ke změně způsobu
      >uplatňování výdajů došlo. Dle mého názoru a tohoto
      >úryvku se tedy dodaňují zásoby a pohledávky. Najde se
      >prosím ještě někdo, kdo se vyjádří??? Moc děkuji...

    • 1. 3. 2010 12:38

      Vladimír 2

      Re: Prosím o vyjádření...
      >DĚKUJI MOC ZA RADY, VEDU DE - A MYSLELA JSEM, ŽE TO
      >BUDE TAK, ŽE PODÁM RADĚJI DODATEČNÉ S 0,-. DÍKY
      >
      >
      >
      >>>>>>>Při přechodu na výdaje % musím dodanit - pohledávky,
      >>>>>>>závazky. Musím dodanit i zásoby?
      >>>>>>>Mám závazky na 7800,- a zásoby na 7800,- musím
      >>>>>>>podávat
      >>>>>>>dodatečné přiznání ?
      >>>>>>>Děkuji předem za odpověď

      >>>>>Pokud tím zákonem myslíte ZDP 586/1992 Sb
      >>>>>tak by bylo vhodné si § 23/2/8/2 prostudovat!
      >>>>
      >>>>Ano, myslím...
      >>>>§ 23, odst. 8 b) č 3.:
      >>>>3. v případech, kdy poplatník uplatňuje výdaje podle
      >>>>§
      >>>>7 odst. 7 (což jsou výdaje %) nebo podle § 9 odst. 4,
      >>>>o cenu nespotřebovaných ZÁSOB, o hodnotu POHLEDÁVEK,
      >>>>které by při úhradě byly zdanitelným příjmem [s
      >>>>výjimkou pohledávek uvedených v § 24 odst. 2 písm.
      >>>>y)]
      >>>>a
      >>>>zaplacených záloh.
      >>> ***************************************
      >>>Podle vašeho vyjádření Pavla H nevede účetnictví,
      >>>nevede DE
      >>>vede pouze evidenci příjmů a chce provést PŘECHOD na
      >>>výdaje %
      >>>když již =poplatník uplatňuje výdaje podle § >7 odst.
      >>>>7
      >>>>(což jsou výdaje %) nebo podle § 9 odst. 4,=.
      >>>Škoda že již není Dikobraz.....
      >>>>
      >>Ten odstavec ale dále pokračuje...Stejným způsobem
      >>dále postupují poplatníci uvedení v § 2 při změně
      >>způsobu
      >>uplatňování výdajů podle § 24 na způsob podle § 7
      >>odst. 7 nebo § 9 odst. 4 anebo při zahájení účtování,
      >>nebo
      >>při zahájení vedení daňové evidence. Základ daně
      >>(dílčí základ daně) se upraví za zdaňovací období
      >>předcházející zdaňovacímu období, ve kterém ke změně
      >>způsobu
      >>uplatňování výdajů došlo. Dle mého názoru a tohoto
      >>úryvku se tedy dodaňují zásoby a pohledávky. Najde se
      >>prosím ještě někdo, kdo se vyjádří??? Moc děkuji...
      *********************************************
      Jednoduché vyjádřní: postupujte podle §23/8/b/2
      vedete DE tj. dodanit včetně závazků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).