Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na vyživované dítě

  • (neregistrovaný) 78.102.73.---

    1. 3. 2010 15:37

    Mohu uplatnit za rok 2009 částku 10680 Kč na studenta roík naroz.1982,který studuje doktorantské studium presenční formou studia?

    • 1. 3. 2010 17:21

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: Daňové zvýhodnění na vyživované dítě
      Pokud jsem student a uplatňuji slevu na "studenta" § 35 ba odst. 1) f) 4 020 Kč u poplatníka po dobu, po kterou se soustavně připravuje na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem, a to až do dovršení věku 26 let nebo po dobu prezenční formy studia v doktorském studijním programu, který poskytuje vysokoškolské vzdělání až do dovršení věku 28 let. Dobou soustavné přípravy na budoucí povolání studiem nebo předepsaným výcvikem se rozumí doba uvedená podle zvláštních právních předpisů14d) pro účely státní sociální podpory.

      Pokud jsem rodič a uplatňuji zvýhodnění na dítě žijící se mnou v domácnosti, pak § 35 c) odst. 6) Za vyživované dítě poplatníka se pro účely tohoto zákona považuje dítě vlastní, osvojené, dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů, dítě druhého z manželů a vnuk (vnučka), pokud jeho (její) rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit, pokud je
      a) nezletilým dítětem,
      b) zletilým dítětem až do dovršení věku 26 let, jestliže nepobírá invalidní důchod pro invaliditu třetího stupně a
      1. soustavně se připravuje na budoucí povolání; příprava na budoucí povolání se posuzuje podle zákona o státní sociální podpoře,14d)
      2. nemůže se soustavně připravovat na budoucí povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz, nebo
      3. z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu je neschopno vykonávat soustavnou výdělečnou činnost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).