Hlavní navigace

nárok na dovolenou

  • (neregistrovaný) 85.70.67.---

    1. 3. 2010 16:11

    Prosím poraďte. Pro jiné překážky na straně zaměstnavatele nechodím fyzicky do práce a pobírám měsíčně mzdu ve výši průměrného výdělku. Započítává se tato doba jako odpracovaná a vzniká mi nárok na dovolenou? Krátí se tato dovolená?
    Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 1. 3. 2010 18:28

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: nárok na dovolenou
      § 348
      Jako výkon práce se posuzuje doba
      a) kdy zaměstnanec nepracuje pro překážky v práci, s výjimkou doby pracovního volna poskytnutého na žádost zaměstnance, bylo-li předem sjednáno jeho napracování, a doby, po kterou byla práce přerušena pro nepříznivé povětrnostní vlivy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).