Hlavní navigace

DPH po novele - musím se stát plátcem?

  • (neregistrovaný) 213.180.62.---

    1. 3. 2010 18:53

    prosím o názor v následujícím případě: Jestli tuzemský podnikatel poskytuje službu ( inzertní plocha na webových stránkách podnikatele v tuzemsku) pro podnikatelský subjekt v jiném členském státě EU v hodnotě 5O EUR měsíčně ), musí se z tohoto důvodu přihlásit jako plátce DPH i když jeho obrat za posledních 12 měs. nebyl vyšší než 1 mil Kč? Děkuji za radu.Petr

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 3. 2010 19:13

      HanaK (neregistrovaný) 81.19.45.---

      Re: DPH po novele - musím se stát plátce
      Dle mého názoru ano:
      §94(11) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, se stává plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, pokud povinnost přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby.

    • 1. 3. 2010 19:21

      petr 8878 (neregistrovaný) 213.180.62.---

      Re: DPH po novele - musím se stát plátce
      >>prosím o názor v následujícím případě: Jestli
      >>tuzemský
      >>podnikatel poskytuje službu ( inzertní plocha na
      >>webových stránkách podnikatele v tuzemsku) pro
      >>podnikatelský subjekt v jiném členském státě EU v
      >>hodnotě 5O EUR
      >>měsíčně ), musí se z tohoto důvodu přihlásit jako
      >>plátce DPH i když jeho obrat za posledních 12 měs.
      >>nebyl
      >>vyšší než 1 mil Kč? Děkuji za radu.Petr
      >
      >Dle mého názoru ano:
      >§94(11) Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem
      >podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem
      >plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, se stává
      >plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, pokud povinnost
      >přiznat a zaplatit daň vzniká příjemci služby.

    • 1. 3. 2010 19:27

      petr 8878 (neregistrovaný) 213.180.62.---

      Re: DPH po novele - musím se stát plátce
      Mnohokrát děkuji za názor. Přeji hezký večer. Petr

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).