Hlavní navigace

Daňové přiznání - přeplatek 22tis

• (neregistrovaný) 81.92.150.---

2. 3. 2010 7:45

Dobré ráno,
    spočítala jsem si v interaktivním formuláři daňové přiznání. Docela jsem v šoku, protože mi vychází vratka asi 22tis. Je to vůbec možné? Jsem na rodičáku, ale částečně jsem vypomáhala v práci - asi 60tis, z toho 12tis daň a ještě jsem podnikala jako vedlejší svč. Tam jsem měla výdělek asi 36tis. Po uplatnění úlevy na sebe a dceru mi vyskočila taková vratka. Ale na druhou stranu, čísla jsou správná a ten interaktivní formulář by to měl spočítat správně, že? Děkuji za vysvětlení.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2010 7:58

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: daňové přiznání - přeplatek 22tis
      Pravděpodobně jste neměla podepsané prohlášení poplatníka, když jste platila v zaměstnání daň. Takže se vám po odečtení slevy vrátí zaplacená daň. K tomu dostanete bonus na dítě. Pokud ovšem dítě neuplatňuje manžel.

• 2. 3. 2010 8:06

Marcela75 (neregistrovaný) 81.92.150.---

Manžel si neuplatňuje úlevu na dítě a prohlášení jsem nepodepisovala, protože jsem pracovana na dohodu o pracovní činnosti. Netuším, zda to má vliv.

• 2. 3. 2010 8:32

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Prohlášení můžete podepsat i u DPČ nebo DPP, pokud nemáte podepsáno někde jinde. Budete tak mít měsíčně odečtenou slevu na poplatníka a daněno zálohovou daní i při příjmech do 5000,-. To je rada pro letošek. Dokonce byste mohla měsíčně uplatnit i daňové zvýhodnění na dítě. Při příjmu nad 4000,- by vám byl vyplácen bonus.

Ovšem ten přeplatek by pak nebyl takový jako letos.

• 2. 3. 2010 8:35

Marcela75 (neregistrovaný) 81.92.150.---

Takže v podstatě jsem to spočítala správně a vzniklo to tím, že jsem si úlevu neuplatňovala měsíčně, ale za rok zpětně. Děkuji, letos to prohlášení podepíšu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).