Hlavní navigace

Vzniká povinnost podat DAP?

  • (neregistrovaný) 88.102.6.---

    2. 3. 2010 9:27

    Dobrý den, má povinnost podat DAP OSVČ, která 1-3/2009 byla hlavní, od 4/2009 do konce roku zaměstnaná, takže vedlejší. Příjmy z podnikání pouze cca 1500,-. Myslím, že povinnost nemá, ale mate mě ta hlavní činnost na zač. roku. Ale myslím, že na daně to žádný vliv nemá. Prosím o potvrzení. Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2010 10:39

      Dana S (neregistrovaný) 82.142.79.---

      Re: Vzniká povinnost podat DAP?
      ***
      Po přečtení §38g odst.2 si myslím, že povinnost nemá.

    • 2. 3. 2010 11:09

      ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

      Re: Vzniká povinnost podat DAP?
      Tak teď už nevím nic. OSVČ vede DE, čisté příjmy Kč 1 100,-,skutečné výdaje Kč 4 600,-. Znamená to, že vykazuje daňovou ztrátu a má povinnost podat DAP podle §38g, odst. 1 poslední věta?
      Moc prosím o radu, musím to zpracovat manželce šéfa, nemám na vybranou. Ale praktické zkušenosti s tímto žádné. Díky.

    • 2. 3. 2010 12:24

      ab (neregistrovaný) 88.102.6.---

      Re: Prosím o kontrolu
      Tak jsem zkusila něco naštudovat, prosím o kontrolu, zda postupuju správně.
      OSVČ (1-3/2009 hlavní, 4-12/2009 vedlejší), vede DE, příjmy Kč 1100,-, výdaje 4600,- (telefon,bank.poplatky). Sleduje skutečné výdaje, neuplatňuje paušál. Vznikla ztráta, takže má povinnost podat DAP dle §38g,odst.1?
      Kdyby chtěla uplatnit paušální výdaje, tak na to je už teď pozdě, to měla na fú oznámit do 31.1.2010, je to tak? Kdyby uplatňovala paušál, nevznikla by ztráta a podávat DAP by nemusela.
      A prosím pro příští rok, kdyby chtěla uplatnit paušál, tak tedy poslat do 31.1. na FÚ oznámení? OSVČ podniká jako "pojišťovačka", nemá žádné pohledávky, závazky,zásoby ani majetek, takže by nemusela nic dodaňovat.
      Děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).