Hlavní navigace

Roční zúčtování a bonus na dítě

  • (neregistrovaný) 85.207.91.---

    2. 3. 2010 16:15

    Prosím zkušené mzdovky.
    Zaměstnankyně u nás měla půl roku 4 hod. prac.dobu a neměla podepsané prohlášení. Měla srážkovou daň. Druhou polovinu roku měla plný pracovní poměr (nová smlouva) podepsala prohlášení a uplatňovala si dítě. Teď při ročním zúčtování ji můžu dítě uplatnit celý rok? Daň budu uplatňovat pouze zálohovou, ale nevím jak je to s dítětem. A zároveň bych se chtěla poradit. V roce 2008 měla celý rok poloviční pracovní poměr bez podepsaného prohlášení, srážková daň, žádný jiný příjem. Neuplatňovala si dítě. Může si ještě letos podat na FÚ daňové přiznání pouze na uplatnění dítěte? Děkuji všem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2010 16:22

      Stanislava (neregistrovaný) 90.180.221.---

      Re: Roční zúčtování a bonus na dítě
      Daňový bonus může uplatnit poplatník, který ve zdaňovacím období měl příjem podle § 6, 7, 8 nebo § 9 alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy stanovené pro zaměstnance odměňovaného měsíční mzdou k počátku příslušného zdaňovacího období a neupravené s ohledem na odpracovanou dobu a další okolnosti, podle zvláštního právního předpisu upravujícího výši minimální mzdy111) (dále jen "minimální mzda"); takže za rok 2008 nemůže vůbec protože zřejmě byla paní na dohodou a za rok 2009 záleží na výši mzdy.

    • 2. 3. 2010 20:01

      HanaK (neregistrovaný) 81.19.45.---

      Re: Roční zúčtování a bonus na dítě
      no já myslím, že rok 2008 už nemůže, protože to bylo srážkovou daní a ta je jenou pro vždy vypořádaná a neměla by zdanitelný příjem zdaněný zálohovou daní pro možné uplatnění dítěte. Pro rok 2009 (pokud neměla příjem nikde jinde) mohla dodatečně podepsat prohlášení i za tu část roku, kterou jste jí dělali srážkovou daní a ta by se stala daní zálohovou.
      Pro rok 2009 má nárok na celé daňové zvýhodnění na dítě, přestože měla podepsáno jen po část roku - záleží na výši příjmu viz text výše

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).