Hlavní navigace

Příjem za překlad - přiznávat?

  • (neregistrovaný) 193.179.77.---

    3. 3. 2010 11:18

    Dobrý den,
    prosím mám dotaz, mám hlavní zaměstnání a k tomu občas překládám na základě smlouvy o dílo.
    Vždy byl honorář do 7.000,- tzn.zdaněn zvláštní sazbou. Ale jeden honorář mám ve výši 10.000,-.
    Musím toto přiznávat? Nebo lze zahrnout pod §10 příjmy z příležitostných činností a tím pádem, když to nepřesáhlo
    20.000,- tak nemusím tuto částku přiznávat? Nebo musím zahrnout pod §7, ale živnostenský list na tuto činnost nemám?

    Děkuji moc za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).