Hlavní navigace

Opravná položka tvořená v průběhu roku?

  • (neregistrovaný) 212.80.64.---

    3. 3. 2010 21:56

    Prosím o radu, zda lze tvořit opravnou položku k nepromlčeným pohledávkám v průběhu roku. V §3 je mimo jiné řečeno "uplatňují se za zdaňovací období" - je tímto dáno, že pouze na konci roku? Chtěla bych daňově odepsat pohledávku splatnou v 9/05, ale to na ni musím nejdříve vytvořit OP...
    A ještě mě napadá jeden dotaz - v roce 08 tvořena OP 20% dle §8a - lze u této v roce 09 zrušit OP 20% a vytvořit 100% dle § 8c?
    Mnohokrát děkuji Ivana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).