Hlavní navigace

Potvrzení o ŽP od zaměstnavatele

• (neregistrovaný) 80.250.6.---

4. 3. 2010 17:44

Prosím moc o radu, nějak jsem se zamotala...
    Od pojišťovny dorazilo potvrzení o pojistném, které uhradil zaměstnavatel zaměstnanci jako benefit. Měsíčně přispíváme Kč 450,- . Potvrzení však zní na nižší částku - na pojišťovně AVIVA mi sdělili, že je částka ponížena o částku za rizikovou část pojištění, která činí měsíčně 23 Kč.
    A teď nevím co s tím dál ? Firma si dá do nákladů celých 450 ,- ?
    Zaměstnanec by měl odvést daň , sociální a zdravotní z příspěvku na rizikové poj - z těch 23 kč ? Nevím jak to udělat, ve smlouvě, kterou mám od pojistky o tomto rozdělení není ani slovo - zní pouze jako příspěvek zaměstnavatele na Živ. poj. = 450 Kč a teď nevím jak to zpětně pořešit... Prosím o rady. Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2010 18:54

Maxx (neregistrovaný) 89.103.68.---

Re: Potvrzení o ŽP od zaměstnavatele
      Vy jste dostali potvrzení na částku, kterou hradí zaměstnavatel???? Máte to v pojišťovně dobře nahlášeno jako příspěvěk zaměstnavatele?
      Jako firma to vůbec neřešíte. Pokud máte ve směrnici, že přispíváte, firma dá do nákladů 450 Kč každý měsíc.

• 4. 3. 2010 19:35

alen1 (neregistrovaný) 188.95.127.---

Pojišťovny zasílají potvrzení pro odpočet zaměstnavatele.
      Pokud zaměstnanci hradíte navíc část za úrazové aj. připojištění, měl by to mít zdaněno jako nepeněžní příjem.

• 5. 3. 2010 8:43

Katy (neregistrovaný) 80.250.6.---

Ještě bych se tedy zeptala - když jde o r. 2009,za který již máme hotovo i zúčtování daní, jak to zaměstnanci dodaním ? Jde o pár korun, ale kdyby dorazila kontrola, určitě by se v tom šťourali. navíc to budu muset začít řešit i pro r. 2010. Mám to tedy v tomto roce vždy ve mzdě uvádět jako nepeněžní příjem a zaměstnanci danit ?
      Moc děkuji.

• 5. 3. 2010 8:46

Katy (neregistrovaný) 80.250.6.---

Ano přesně tak, smlouva je správně , zaměstnanec nahlásil své pojišťovně, že bude navíc přispívat zaměstnavatel, máme potvrzení, vše ok. Pojišťovny pak pro zaměstnavatele potvrzují skutečnou částku která šla na životní pojištění. A až tady jsem zjistila, že se částka skládá ze dvou - v pojišťovně z toho kousíček cca 25 kč jde na úraz. Proto mi potvrzení nevystavili na celou částku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).