Hlavní navigace

Zrušení rezervy

  • (neregistrovaný) 213.235.169.---

    4. 3. 2010 18:23

    Dobrý den, podnikatel vede daňovou evidenci, tvořil rezervu na opravu stroje, v r. 2009 ji chce zrušit, může ji dát do příjmu a rozdělit na spolupracující osobu nebo ji musí mít v příjmu sám, když ji tvořil nedával ji do řádku 106 daňového přiznání ale zahrnul rovnou do výdajů a ty rozdělil na spolupracující osobu, postupoval správně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2010 19:09

      trubka (neregistrovaný) 88.100.26.---

      Re: Zrušení rezervy
      Postupoval správně (pokud se jednalo o rezervu, která je výdajem podle §24/2/i). Zrušení rezevy na rozdíl od tvorby ovšem patří až do DP, jedná se o úpravu (zvýšení základu daně) podle §23/3/a/7.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).