Hlavní navigace

cestovní náhrady vyhlašovanou cenou

  • (neregistrovaný) 82.202.104.---

    8. 3. 2010 10:01

    Můj klient - OSVČ - vždy uplatňoval cestovní náhrady svým vlastním vozidlem a přikládál účtenky za benzín. V dubnu 2009 přerušil podnikání a nyní mi přinesl doklady k provedení DAP. Nemá ale všechny účtenky za benzín, protože mi to nedával průběžně. Mohu pro rok 2009 přejít na vyplácení cestovních náhrad podle vyhlašované ceny?
    Kde zjistím, jaká byla pro rok 2009?
    Nebo poradí mi někdo, jak se v takové situaci postupuje? Děkuji.

    • 8. 3. 2010 11:33

      Vladimír 2

      Re: cestovní náhrady vyhlašovanou cenou
      ***************************************************
      PRŮMĚRNÉ CENY POHONNÝCH HMOT
      Přehled cen podle Ministerstva práce a sociálních věcí
      Tyto ceny se použijí pro stanovení výše náhrady za pohonné hmoty: na kterou má nárok zaměstnanec, použije-li pro pracovní cestu jiné vozidlo než vozidlo zaměstnavatele, a to podle § 158 odst. 3 věty třetí zákoníku práce (od 1.1.2008), předchozí právní úprava viz: rok 2007 a před rokem 2007

      podnikatelé podle § 24 odst. 2 písm. k) bodu 3 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, a to od r. 2009.
      platí Cena v Kč Vyhláška číslo Sb. Benzin automobilový

      1.1.2009 31.12.2009 BA95= 26,80 BA98 = 29,00 vyhl 451/2008

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).