Hlavní navigace

DOP - 35tisíc

  • (neregistrovaný) 90.179.7.---

    8. 3. 2010 22:31

    Prosím o radu. Mám příjem podle §6 - Závislá činnost ( dvě zaměstnání ) a potom mám DOP na 35 tisíc. Jak bude vypadat Přiznání k dani z příjmu fyzických osob? Musím tam dávat i DOP? A jestli ano, tak do jaké přílohy?

    • 9. 3. 2010 8:37

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: DOP - 35tisíc
      Pokud byla z dohody srážena srážková daň, tak tato odměna do DP nepatří, pokud byla srážena zálohová daň tak patří. Mělo by se to poznat z toho, zda vám bylo za dohodu vystaveno potvrzení o zdanitelných příjmech. Pokud nebylo, byla s největší pravděpodobností srážková dań a neuvede to do DP.
      Pokud by se dohoda dávala do DP, je to také příjem ze závislé činnosti podle § 6.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).