Hlavní navigace

podat DP?

  • (neregistrovaný) 193.86.182.---

    9. 3. 2010 10:00

    Dobrý den, chci se pro jistou zeptat... Známý dostal od zaměstnavatele za úkol vyklidit staveniště. Odvezl tedy kovový odpad do sběrny a dostal za to přes 70.000,- Kč (úkol byl podán ústně, přímo na tento úkol nebyla sepsána žádná DPP ani nic jiného).
    Mám pocit, že existuje jakási "práskací povinnost", že pokud někdo někomu vyplatí nějákou částku nad určitý limit, musí to nahlásit na FÚ, nemluvím ani o tom, že ve sběrnách vyžadují občanku...
    Jeho zaměstnavatel mu to nechal za odvoz toho odpadu. Známý tedy bude muset za rok 2010 podat DP a tento příjem zdanit? Je to příjem dle § 10?
    A ještě mi vrtá hlavou, zda mu to nemusí zdanit zaměstnavatel ve mzdě, ale to už by bylo daněno 2x, takže asi ne, že? Navíc za tuto částku nebude chtít odvádět SP a ZP, proto mu to raději nechal takto. Chci se jen ujistit co je správně, aby nebyly problémy... Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).