Hlavní navigace

Udání a vyhrožování

• (neregistrovaný) 77.78.92.---

9. 3. 2010 15:26

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o odpověď. Je to z hlediska občansko právního sporu. V loňském roce jsem započal stavbu oplocení pozemku. Bylo mi řečeno, pokud tam plot stával, nepotřebuji stavební povolení. Podle vyjádření starousedlíka z naší vesnice tam plot stával, tak jsem začal. Pomahalo mi pár přátel romské národnosti. Při uřezávání sloupku úhlovou bruskou pravděpodobně došlo k poškození laku sousedova auta. Ten okamžitě zavolal policii, tkerá vše nafotila, zdokumentovala, zapsala si nacionále oněh přátel. Soused je vlastníkem vozu Renault Laguna rv 2002, které se dá dnes běžně pořídít za cenu kolem 60000. Když se toto stalo byl jsem celý den v zaměstnání v 20 km vzdáleném městě. Když jsem se po práci vrátil domů, přišel za mnou soused, který mi vyhrožoval udáním za škodu, kterou zpusobil jeden z lidí, kteří mi plot pomáhali stavět a oháněl se škodou za 40000. Auto bylo přitom v přední části z obou boků lehce havarované. (Nyní si jej nechal opravit komplet i s bouranými částmi). Poté mě požádal abych vzal vinnu na sebe, protože jsem pojištěný, což jsem samozřejmě odmítl. Tím debata zkončila. 14 na to mi volala paní ze stavebního úřadu, že na mě přišlo udání o černé stavbě, nechápal jsem důvod, Bylo mi po sléze sděleno, že na stavbu plotu u komunikace musím mít stavební povolení. Omluvil jsem se za nedopatření, dodal čestné prohlášení starousedlíka a požádal o dodatečné stavební povolení jak stavební úřad, tak životní prostředí, neboť se nacházíme v chráněném pásmu. Oba úřady se vyjádřili k stavbě kladně, takže mi je nyní právě vydáváno stavební povolení. Včera za mnou přišel soused, že na mě podává trestní oznámení, že jsem mu poškodil automobil. Jsem z toho zničený, neboť já jsem žádnou škodu nezpůsobil. Prosím, jestli by jste mi mohli pomoci, jak mám ve věci dále postupovat. Velice vám děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).