Hlavní navigace

Finanční dar FKSP

  • (neregistrovaný)

    10. 3. 2010 14:09

    Chci se zeptat,když mi zaměstnanec dosáhne pracovního výročí 25,30,35 let je pojinnen si tuto skutečnost sám pohlídat a podat si žádost? A potom je účetní povina z FKSP mu finanční dar vyplatit?
    Nebo je to povinností ředitelky školy tyto záležitosti hlídat.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2010 14:49

      o. (neregistrovaný)

      Re: Finanční dar FKSP
      V podnikatelských subjektech (výdělečných) se k takovýmto výročím dává ho......... A tak to nikdo nemusí hlídat.

    • 10. 3. 2010 23:00

      v.e.n.d.y.

      Re: Finanční dar FKSP
      :-)) hezký. Ale jinak je povinností organizace tyto nároky hlídat a vyplácet. Jestli to bude sama paní ředitelka, nebo tím pověří třeba mzdovou účetní, už je na ní...

    • 11. 3. 2010 17:49

      Lina

      Re: Finanční dar FKSP
      Především byste měli mít pravidla pro čerpání FKSP a tam by měl být mimo jiné i postup, jak se zaměstnanec ke své odměně dostane....podle mne by tak jako tak neměla účetní nic vyplácet, pokud jí to nepodepíše šéfka, případně nějaká komise, což je třeba u příspěvků na dovolenou,,...vyplácím, až mi ředitelka šoupne na stůl pakl podepsaných papírů, ale teď nevím, jak to vypadá s tou finanční odměnou, zatím jsme měli jenom věcné, ale nabeton i ty finanční projdou přes komisi, která přijímá žádosti oprávněných osob....moc se mi to nezdá, ale asi to taky podstoupím - co člověk neudělá pro prachy, od zítřka jsem řádnou starobní důchodkyní a máme tam taky nějaký obolus pro tyto příležitosti, ale připadám si trapně, když bych si o to měla žádat,ale je to tak... krapet jsem odbočila, ale holt léta letí,...
      .... jestli pošlete e-maila, můžu poslat "výcuc" z našich pravidel....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).