Hlavní navigace

OSVČ x zaměstnání x sleva na dani

 • (neregistrovaný) 77.48.59.---

  11. 3. 2010 7:10

  Hezký večer všem, měla bych prosbu o radu ohledně bratra. Vyčetli jsme , že důvody k vedlejší činnosti musejíí trvat po celý kalendářní měsíc.

  OSVČ byl 1.2. ještě nemocen. 2.2. nastoupil do zaměstnání. Od 2.2. má OSVČ jako vedlejší činnost. Ne tedy po celý kal. měsíc.

  Odkdy má v zaměstnání slevu na dani ? Od února nebo až od března? Mzdová účetní v zaměstnání ani neposkytla vypsat Prohlášení k dani z příjmů.Má si OSVČ požádat zpětně vypsat tento dokument ? A bude moci uplatnit slevu ?

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 11. 3. 2010 7:36

   monika65 (neregistrovaný) 85.207.238.---

   Re: OSVČ x zaměstnání x sleva na dani
   Prohlášení k dani zaměstnanec podepisuje ihned při nástupu do zaměstnání. Pokud je to v 1/2 měsíce je třeba dát pozor, aby nebylo podepsáno u bývalého i u současného zaměstnavatele. To že je někdo i OSVČ nemá na slevu na dani u zaměstnavatele vliv - dává mu ji měsíčně. Akorát mu nikdy na mdovce nudělají vyúčtování daně. To si dělá OSVČ při daň.přiznání.
   Podle mě je správně, aby měl u zaměstnavatele slevu na dani už v únoru. A po ukončení kalendářního roku si na mzdovce vyžádá potvrzení o zdanitelných příjmech, které zohlední v daňovém přiznání - a pokud si nikde neuplatnil slevu za leden - uplatní ji tam.
   No a jestli nemá v únorové výplatě uplatněnou slevu - udělala bych fičák, ať to spraví :-)

  • 11. 3. 2010 8:05

   PavlaS (neregistrovaný) 193.84.203.---

   Re: OSVČ x zaměstnání x sleva na dani
   jestli si nepožádal o podepsání prohlášení při vstupu do zaměstnání,tak mu slevu na poplatníka neuptnovali,dodatecne to nema uz vyzbam,at si vyzada potvreni o zdanitelných prijmech a poda si danove priznani,tam slevu na poplatnika uplatni,stejne je povinnen podat danove priznani
   at podepise prohlaseni poplatnika aspon na rok 2010

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).