Hlavní navigace

Dodanění závazků v DE

  • (neregistrovaný) 90.179.206.---

    11. 3. 2010 14:48

    Vedeme DE, k 31.12.09 máme neuhrazený závazek za službu již víc jak 36 měsíců po splatnoti. - neprošlo výdaji
    Musím o tuto částku závazku zvýšit v daň.přizn. příjem za r.09?
    Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 11. 3. 2010 15:01

      abc (neregistrovaný) 80.251.246.---

      Re: Dodanění závazků v DE
      Odpověď je v § 23 odst. 3 písm. a)12
      Domnívám se podle tohoto, že se toto týká jak DE, tak i PÚ, i když v PÚ závazek zvyšoval náklady (snižoval daňový základ), ale v DE daňový základ nesnižoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).